Başkentte siyasi partilerden ortak "seçim" kararı

07 Ekim 2015, Çarşamba - 17:59

Ankara'da siyasi partiler, kaynak israfının ve çevre  kirliliğinin önlenmesi, görüntü kirliliğine yol açılmaması için seçim  kurullarının belirledikleri yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart, poster  gibi materyallerin asılmaması konusunda karar aldı. 
 
 Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Vali Mehmet Kılıçlar'ın  başkanlığında 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle siyasi partilerin il  başkanlarıyla toplantı gerçekleştirildiği belirtildi. 
 
 Toplantıda, ilgili mevzuat ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarıyla  belirlenen seçim propaganda esaslarına, yasaklarına uyulması kararlaştırıldı.  Ayrıca, kaynak israfının ve çevre kirliliğinin önlenmesi, görüntü kirliliğine yol  açılmaması için siyasi partilerin genel merkez, il, ilçe ve belde binaları, açık  ve kapalı toplantı yerleri ile çevresindeki güzergahlar gibi mevzuat ve seçim  kurullarının belirledikleri yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart, poster  gibi materyallerin asılmaması konusunda görüş birliğine varıldığı bildirildi. 
 
Siyasi parti başkanlarının, bu esas ve yasaklara uyulmasında gerekli  hassasiyetin gösterilmesi ve özellikle okullar, hastaneler ile ibadethaneler  çevresinde daha da özenli davranılması hususunda ortak kanaat taşıdıklarını ifade  ettikleri kaydedildi. 
 
Açıklamada Vali Kılıçlar'ın, Ankara'nın demokratik ortamının daha da  güçlenmesi açısından bu zamana kadar olduğu gibi bu seçimde de siyasi parti il  başkanlarının gereken desteği ve katkıyı vereceklerine olan inancını ifade ettiği  ve  gösterilen iş birliği anlayışı ve varılan görüş birliği için teşekkürlerini  ilettiği bilgisine yer verildi. 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki