Bayırbucak Türkmenlerine gönderilen yardımlar yetkililere teslim edildi

Bayırbucak Türkmenlerine gönderilen yardımlar yetkililere teslim edildi
15 Mart 2016, Salı - 14:34

 

Büyükşehir Belediyesi kadın meclis üyelerinin öncülüğünde toplanan 2 tır dolusu yardım Hatay’a ulaştı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kadın meclis üyelerinin işbirliğinde yürütülen ve tüm ilçe belediyelerinin katkısıyla devam eden yardım organizasyonu görevini tamamladı. Giysi, gıda, temizlik ürünleri gibi birçok kalemden oluşan 2 tır dolusu yardım Bayırbucak Türkmenlerinin bulunduğu Yayladağı kampında yetkililere teslim edildi.

2 TIR DOLUSU YARDIM TOPLANDI

Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclis üyeleri koordinasyonunda, Mecliste grubu bulunan tüm siyasi partilerin ve Kocaeli’ndeki tüm ilçelerin meclis üyeleriyle birlikte Hatay’daki mülteciler için yardım kampanyası başlatmıştı. Büyük ilgi gören kampanya ile iki tır dolusu birinci ve ikinci el giysi, oyuncak ile çocuk bezi, çocuk maması, gıda kolisi, tencere, bit ilacı, deterjan, kahvaltılık, konserve (balık-tavuk), türlü konserve, , hasta bezi, mutfak kiti, çadır gibi malzemeler toplandı.

KOCAELİ HEYETİ EVLERİ ZİYARET ETTİ

Toplanan malzemeler Hatay’daki Yayladağı Mülteci Kampındaki Bayırbudak Türkmenleri’ne ulaştırılmak üzere yola çıktı. Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclis üyelerinden oluşan heyetin de geldiği Hatay’a ulaşan yardım malzemeleri Bayırbucak Türkmenlerine sunuldu. Yardımlar hem Yayladağı kampında bulunan mültecilere hem de Antakya’da ev tutup barınan Bayırbucak Türkmenleri’ne verildi.

YETİM ÇOCUKLAR İÇİN YENİ KAMPANYA

Kocaeli heyetini eski Kocaeli Valisi olan Hatay Valisi Ercan Topaca’nın eşi Sevim Topaca, Antalya Belediye Başkanı’nın eşi Nursel Kimyeci karşıladı. Kocaeli heyeti Hatay Valisi Ercan Topaca ile de bir araya geldi. Vali Topaca,  heyetten Hatay’da yetim mültecilerin öğrenim gördüğü 350 mevcutlu okuldaki öğrencilere yönelik bir yardım kampanyası düzenleyebileceklerini ifade etti. Bu kapsamda Kocaelili heyet Ekim ayında okulda okuyan öğrencilerin okul kıyafetleri ve kırtasiye malzemelerini kapsayan bir yardım kampanyası düzenleyeceklerini ifade etti.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki