Bayrak Tepe Parkı’nda, Osman Gazi Köprüsü Manzarası bir başka güzel olacak

Bayrak Tepe Parkı’nda, Osman Gazi Köprüsü Manzarası bir başka güzel olacak
22 Nisan 2016, Cuma - 12:16

Büyükşehir Belediyesi ve Dilovası Belediyesi iş birliğiyle yürütülen ortak çalışmayla Bayrak Tepe Sosyal Yaşam Alanı'nı ağaçlandırmaya devam ediliyor. Çalışmalar tamamlandığında Dilovası Bayraktepe Parkı’nda , Osman Gazi Köprüsü Manzarası bir başka güzel olacak

Düzenleme çalışmalarıyla birlikte 5000 erişkin ağaç ve bitkinin ekiminin yapıldığı park alanında ekipler sürekli çalışıyor. Bahar aylarıyla birlikte yeşile bürünmeye başlayan  alanda Akasya, Oya Ağacı, At Kestanesi, Pembe Çiçekli Akasya, Atlas Sediri, Erguvan, Defne, Koca Yemiş, İncir, Elma, Dut, Erik, Kiraz, Muşmul cinsinden ağaçların dikimi yapılıyor.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, projenin çok hızlı bir şekilde tamamlanması ve halkın hizmetine sunulması  için ekiplerin çalışmasının devam ettiğini belirterek “İlçemize vizyonerlik katacak bu projenin bitirilmesi  için çalışmalarımız planlanan şekliyle devam etmektedir. 87 bin metrekare alana sahip Bayraktepe Parkı, yapımı devam eden ve Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın katılımıyla yapılan son tabliye montajından sonra önümüzdeki ay hizmete açılacak Osman Gazi  Körfez Geçiş Köprüsü’ne hakim manzarasıyla dikkat çekiyor. Böylece Bayraktepe Parkı’na gelecek vatandaşlar, muhteşem Osman Gazi Körfez Geçiş Köprüsü manzarası ile gönüllerince dinlenme imkanı olacak. Bayraktepe parkımızda  Yürüyüş yolları ve ağaçlandırma  çalışmalarıyla devam etmekte piknik alanları, pergolaların yapımına başlandı. Ayrıca spor alanlarının da ihmal edilmediği örnek çalışmada futbol, basketbol, voleybol sahası da tamamlanacak. Çocuk oyun alanlarının da olacağı parkta, alana gelecek vatandaşların araçlarını park edecek otoparkımızda mevcut olacak. Çalışmalar neticelenince  Dilovası, Kocaeli’nin en önemli parklarından birisine kavuşacak” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki