Bayrak Tepe Parkında Yeşilin Her Tonunu Görmek Mümkün

Bayrak Tepe Parkında Yeşilin Her Tonunu Görmek Mümkün
25 Temmuz 2016, Pazartesi - 11:44

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Dilovası Belediyesi iş birliğiyle yürütülen ortak çalışmada Bayrak Tepe Sosyal Yaşam alanında yeşilin tüm tonları kendini hissettiriyor.

  Dilovası Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı çalışmayla Bayrak Tepe Sosyal Yaşam alanında ekimi yapılan 5 bin erişkin Akasya, Oya Ağacı, At Kestanesi, Pembe Çiçekli Akasya, Atlas Sediri, Erguvan, Defne, Koca Yemiş, İncir, Elma, Dut, Erik, Kiraz, Muşmul  ve bitkinin oluşturduğu yeşillik büyüleyici güzelliğe sahip oluyor.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “İlçemize vizyonerlik katacak bu projenin bitirilmesine az kaldı. Çalışmalarımız planlanan şekliyle devam etmektedir. 87 bin metrekare alana sahip Bayraktepe Parkı, Osman Gazi Körfez Geçiş Köprüsü’ne hakim manzarasıyla ve yeşil ile dikkat çekiyor. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte halkın hizmetine açacağımız Bayraktepe Parkı’na gelecek vatandaşlar, muhteşem Osman Gazi Körfez Geçiş Köprüsü manzarası ile gönüllerince dinlenme imkânı olacak. Bayraktepe parkımızda Yürüyüş yolları ve ağaçlandırma çalışmalarıyla devam etmekte piknik alanları, pergolaların yapımı tamamlanmak üzere. Ayrıca spor alanlarının da ihmal edilmediği örnek çalışmada futbol, basketbol, voleybol sahası da bitme aşamasında. Çocuk oyun alanlarının da olacağı parkta, alana gelecek vatandaşların araçlarını park edecek otoparkımızda mevcut. İnşallah en kısa zamanda tamamlanarak  hizmete açılacak bu projeyle birlikte   Dilovası, Kocaeli’nin en önemli parklarından birisine kavuşacak” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki