Bayrama kadar paralar bekleniyor

Bayrama kadar paralar bekleniyor
14 Haziran 2016, Salı - 12:50

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, minibüs esnafının 65 yaş üzeri vatandaşları taşıma ücretlerinin üç aydır yatırılmadığını fakat Ramazan Bayramı’na kadar bu ücretlerin ödenmesini beklediklerini söyledi.

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, yaklaşık bin 900 minibüsçü esnafını ilgilendiren 65 yaş üzeri ücretsiz taşınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yaklaşık üç aydır bu ödemelerin yapılmadığını belirten Oda Başkanı Mustafa Kurt, Ramazan Bayramı’na kadar ücretlerin yatırılmasını beklediğini ifade etti.

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, minibüs esnafının 65 yaş ücretsiz taşımadan alacakları ücretlerin üç aydır ödenmediğini belirtti. Kurt, “Zor olanı başardık. 10 aylık hak edişlerimizi aldık. Ama o tarihten sonra bize bir ödeme yapılmadı. Üç aylık ücretimiz içeride duruyor. İlk yaptığımız görüşmede haziranın ilk haftası ödeneceği söylenmişti. Ama ödenmedi” dedi.

Şu an için herhangi bir eylem gibi bir planlarının olmadığını kaydeden Oda Başkanı Mustafa Kurt, “Haziranın ilk haftasını geride bıraktıktan son yaptığımız görüşmede 3 aylık hak edişlerimizin bu ay içinde ödeneceği sözünü aldık. Eğer yine paramızı alamazsak ilk etapta herhangi bir eylem hazırlığımız yok. Bir süre daha böyle devam ederse yapacağımız ilk icraat ücretsiz yolcu taşımamak olur” açıklamasında bulundu.

Yaklaşık 3 ay önce Kocaeli Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt önderliğinde yaklaşık bin 900 minibüsçü esnafı 10 aylık hak edişlerini alamadıkları için büyük bir eylem hazırlığı içindeydi. Devreye AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan girdi. Gerekli görüşmeler yapıldı ve minibüsçü esnafının hak edişleri ödenmişti. Türkiye genelinde de ücretsiz taşımadan doğan ilk ödemeyi alan oda Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası olmuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki