BBP’den suç duyurusu

29 Ekim 2015, Perşembe - 13:35

Büyük Birlik Partisi 1. sıra Milletvekili Adayı Serhat Duyar Kent Konut ile alakalı bir basın açıklaması düzenleyerek Kent Konut hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Büyük Birlik Partisi 1. sıra Milletvekili Adayı Serhat Duyar Kent Konut ile alakalı bir basın açıklaması düzenleyerek yolsuzlukların takibi olacaklarını belirterek suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde bir basına açıklaması gerçekleştiren Duyar, “Herşeyi hisseden Bakan Fikri Işık acaba Kent Konut’ta ki yolsuzlukları hissedemedi mi? Yoksa onunda mı bu işlerin içinde parmağı var” dedi.

RANT ÜRETEN BİR KURUM OLMUŞ

Sözlerine Kent Konut hakkında genel bilgi vererek başlayan Duyar, “ Kent Konut bildiğiniz üzere anonim şirket ve belediye iştiraki ama Kent Konut gibi belediye iştiraki ve yan kuruşlarda işine geldiği zaman belediye iştiraki işine geldiği zaman özel bir firma gibi çalışıyor. Kent Konut’un amacı sosyal konut projeleri ile toplumu ev sahibi yapmak olması gerekirken yolsuzlukların ayyuka çıktığı bir yer halini almış. Kent Konut bu zamana kadar 2 önemli şey yapmış. Birincisi yandaşlarına rant üretmişler, ikincisi müteatler ile rekabet halinde çalışan bir şirket olmuş. Kendi mütahiti ile rekabet üreten bir kurum, kendi yandaşlarına rant üreten bir kurum olmuş Kent Konut” dedi.

EMLAKÇI GİBİ ÇALIŞAN BİR KADRO VAR

Burada hileli satış var diyen Duyar, “ Halkın parası ile kurulan kent konut birilerinin babalarının parasından gidiyormuş gibi yönetiliyor. Burada bir şebeke kurulmuş. Kent Konut’un içinde şebekenin bir ayağı var. Diğer ayağı da kent konutun dışında bir ekip var. İçeride emlakçı gibi çalışan bir ekip var bunlar bir takım kent konut personeli, dışarıda da bu binaları pazarlamaya çalışan bir ekip var” diyerek Kent Konut yönetimini eleştirdi.

BÖYLE BİR SATIŞ OLAMAZ

Kent Konut kurulduğu günden bugüne 12 bin konut üretmiş diyen Duyar, “ O kadar pespaye bir yönetime sahip ki Kent Konut, şuan 70 milyon TL zararı var. Bu da ayrıca değinilmesi gereken bir husus. Örnek vermek gerekirse; Bir kişi geliyor Kent Konut’tan 5 tane daire alıyor. Daire 100 bin TL. Daire 2 yıl sonra bitecek. 10 bin lira peşinat gerisi senet olarak geçiyor. Arkadaşlar şuanda hiçbirimiz hiçbir mütahitten 10 bin lira peşin geri kalanı da senetle almak sureti ile bir satış yok. Daireyi ya peşin alırsınız ya da kredi ile alırsınız. Burada bir usulsuzlük var.

ÖYLE PERSONELİN ALNINI KARIŞLARIM

100 bin TL ile alınan bir daire 2 sene sonra teslim edilmek üzer 80 bin TL’ye satılmış diyen Duyar, “ Yani burada 20 bin TL indirim yapılmış. Bu indirimin yüzde 10’u peşinat indirimi, yüzde 10’unda belediye çalışılmamasına rağmen belediye personeli gibi indirim verilmesi. Allah aşkına bana bir tane belediye personeli nasıl 5 daire alabilsin. Alnını karışlarım öyle personelin . Böyle bir ekonomi var mı ya. Bu 5 daireyi 80 bin TL’den 400 bin liraya sattılar peki 2 yıl sonra kimisinin senetleri ödenmiş kimisinin ödenmemiş. Daireleri 200 bin TL’den satıyoruz. 5 tane daire 1 milyon TL ediyor. Adam 400 koymuş 1 milyon almış bir daireden 600 bin kazanmış. Bu ticaret değil. Yolsuzluk ve ranttır. Bunun içinde rüşvette var.

YOKSA BAKAN IŞIK’ TAMI İŞİN İÇİNDE

Çevremizde yani Kocaeli için AKP’de patron görünümlü 2 şahıs var diyen Duyar,” Bu şahıslardan bir tanesi Bakan Fikri Işık. Her şeyi hisseden Bakan Fikri Işık acaba Kent Konut’ta ki yolsuzlukları hissedemedi mi? Yoksa onunda mı bu işlerin içinde parmağı var. Diğer isim İbrahim Karaosmanoğlu kendisi 11 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanı. Kent Konut direk ona bağlı olan bir kuruluş. Acaba Kent Konut yöneticileri, bürokratlar Karaosmanoğlu’nu kandırdılar mı yoksa Karaosmanoğlu’nun bu olaylardan bilgisi mi var. Sizlerin huzurunda bu soruları hizmete sormak istiyordum. Allah Mahmut Civelek’ten razı olsun. İçeride bir siyasi hesaplaşma oldu. Siyasi hesaplaşamalarda birilerinin de servis ettiği dosyalarda ayyuka çıktı” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki