Yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyasetin kızıştığı şu günlerde Gebze Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatlarının en flash ismi hiç şüphesiz Türkiye’nin en başarılı Marmara Bölgesinin ve Gebze’mizin en çok sevilen ve tercih edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya oldu.

 

Kendilerini “Cesurlar Hareketi” olarak kabul ettiklerini ifade eden İyi Parti Gebze Belediye Başkan A. Adayı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya, Belediyeciliğin betona, asfalta, taşa dokunmak olmadığını gönle dokunmak olduğunu ve bunun için yola çıktıklarını söyledi.

Haber: Fatih KÖSE

 

         Genel Başkanları Meral Akşener Hanım’ın dirayetli ve dik duruşu sayesinde siyasetin erkek egomanyası altında olmadığını ve Türkiye’nin bunun farkında olduğunu ifade eden İyi Parti Gebze Belediye Başkan A. Adayı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya, kendisinin de doktor olması hasebiyle; nasıl ki mevcut bünye içerisinde hastalığın yerini tespit edip gerekli operasyon gerçekleştiriliyorsak insanların gönlüne dokunarak Gebze’nin de bir adım öne gidemeyen talihini de aynı titizlikle nokta tespitler yaparak, yeni çözüm yolları bularak ve tam bir ekip çalışmasıyla ortadan kaldıracaklarını söyledi.

 

“TAŞI, BETONU, ASFALTI HER BELEDİYE YAPAR”

Türkiye ekonomisinin en büyük kentlerinden birisine sahip olunmasına rağmen bunun nimetlerinin İstanbul ve Kocaeli Büyükşehir tarafından adeta yendiğini ifade eden Başkan A. Adayı Çetinkaya, “Genel Başkanımız Meral hanıma yaptığım ziyarette hayalimde ki Gebze’yi anlattım. Bizim burada ki amacımız süslü laflarla Gebze’ye kadın eli değsin gibi kimlik ayrımcılığı yapmak değil. Kadın eli değsin erkek eli değsin amacımız bu da değil. Amacımız yaşanabilir bir kentte insanın gönlüne dokunan ellerin olması. İnsanın gönlüne dokunamadıktan sonra Başkanın bayan olması ya da erkek olması pek fazla bir şey ifade etmiyor. Taşı, betonu, asfaltı her belediye yapar. Bunlar zaten belediyeciliğin ana görevleridir. Biz bunları yaparken övünç kaynağı kabul etmeyeceğiz kendimize. Biz çatısı akan, sobası yanmayan, tenceresi kaynamayan aileleri bulup hem bunların gönlüne dokunacağız hem de kentin kenar mahalleleriyle merkez mahallelerini kaynaştıracağız. Sınıf statü farkı olmaksızın mahallelerimizin tamamına hizmeti getireceğiz.” dedi.