Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Sözcüsü Fevzi Canbaz, ilçe başkanlığına aday olan İ.Ömer Toyran’a sert çıktı:

‘BEN BU İNSANLA SİYASET YAPMAM’

Kocaeli siyasetinin duayen ismi; İYİ PARTİ Büyükşehir Belediye Grup Sözcüsü ve Körfez Belediye Meclis Üyesi Fevzi Canbaz, Körfez İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Ömer Toyran için açtı ağzını, yumdu gözünü; çok sert konuştu. Canbaz, ‘Kişisel çıkarları için çalışan biriyle siyaset yapılmaz’ dedi.

PARTİMİZİ KUYUYA ATTI
İyi Parti İlçe Başkanlığı’na aday olan Ayşegül Dinç’in delegelerle bir araya geldiği toplantıda konuşan İYİ Parti’nin Meclis Üyesi; Kocaeli siyasetinin duayen ismi Fevzi Canbaz , İyi Parti’den istifasını veren ve uzun bir süre partinin kapısını dahi açmayan ancak tekrar üye olarak İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan İ. Ömer Toyran için açtı ağzını yumdu gözünü. Canbaz, “ Kapıyı çarpıp giderken; bir gün tekrar döneceğini düşünerek; kapıyı aralıklı bir şekilde bırakacaksın. Şimdi aday olan bu kişi, bırakıp giderken; partimizi kuyuya attı. Bırakıp gitti; terk etti. Sonra bu partiye bacadan mı girdi bilmiyorum; tekrar geldi ve aday oldu. Böyle bir insanla siyaset yapılmaz; yol yürünmez. Kişisel çıkarları için siyaset yapanlarla yol yürünmez. Kişisel çıkarlar için aday olanlarla siyaset yapılmaz. Ben böyle bir insanla zaten siyaset yapmam. Ben şu anda aday olan iki grubu kendime yakın görüyorum. Ancak diğer aday olan Ömer Toyran’dan partimizi Allah korusun. Çok çirkin çalışma yapıyor. Böyle çirkin bir siyaset yapmasını yıllarımı siyasete vermiş biri olarak hazmedemiyorum. İYİ Partiyi bu hale getirerek siyaset yapanları kınıyorum. Cenab-ı Mevla, böyle insanlara ilçe başkanlığını nasip etmesin.” dedi.

‘MALIMLA-CANIMLA VARIM’
Cahit Sürüm ve ekibinin olduğu yerde her zaman olduğunu ve bundan sonra da olacağını söyleyen Canbaz, ‘Ben Ak saçlı olarak nitelendirdiğim Cahit Sürüm’ün yanında her daim, malımla-canımla ve her şeyimle varım. Ben Ahd- vefaya önem vedirim. Siyaset uzun soluklu bir yoldur. Siyasette büyük sözü dinlenilmesi gerekir. Yıllarını siyasete vermiş biri olarak Cahit Sürüm ve Ayşegül Hanım’a desteğim tamdır ’dedi.