BEYAZ UMUT DERNEĞİ’NDEN ŞEHİTLERE VEFA

Gebze’de bulunan Sarıkamış Beyaz Umut Derneği Hakkari Dağlıca ve Iğdır'da şehit olan asker ve polislerimiz için Kuran Kerim okuttu.
14 Eylül 2015, Pazartesi - 19:50

Dernek binasında gerçekleşen programa Sarıkamış Beyaz Umut Derneği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, dernek yönetimi ve üyeleri katıldı. Şehitler için okunan Kuran Kerim tilavetinin ardından dua yapıldı.

Yapılan dua sonrasında bir basın açıklaması yapan Sarıkamış Beyaz Umut Derneği Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, terör olaylarını şiddet ile kınadıklarını belirterek, “Ülkemizde meydana gelen terör olayları bizleri derinden etkilemektedir. Bin yılık kardeşliğimizi ve huzurumuzu hedef tahtasına koyup askerimizi, polisimizi ve vatandaşımızı şehit eden, ekmek teknelerini yakan çocuk demeyip namlusunu umutlarımıza çeviren kanlı katillerin eylemlerini kınıyoruz ve lanetliyoruz.

 

‘PKK’DAN HESAP SORMA GÜNÜDÜR’

Bizde diyoruz ki; Biz Kürtleri iyi biliriz. Kürtler Müslümandırlar. Ne komşu satarlar nede kardeş. Tıkı Malazgirt’te, Çanakkale’de ve Sarıkamış’ta olduğu gibi. Ama Kürtler bir şeyi affetmezler. Çocuklarının kanlarından geçinenleri, inançları ile alay edenleri. Hele kardeşkanı akıtanları hiç affetmezler. Onun için gün bu gündür. Kardeş kardeş Kürt’dün, Türk ‘ün PKK’dan hesap sorma günüdür. Yaşasın Kürt ve Türk kardeşliği” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki