Beylikbağı Mührünü Vurdu

Beylikbağı Mahallesinde Hemşehri Dernekleri ile Anıl düğün salonunda bir araya gelen Saadet Partisi Gebze İlçe teşkilatı adeta gövde gösterisi yaptı. Anıl düğün salonunu tıka basa dolduran Beylikbağı sakinlerine seslenen Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik, görüyorum ki Beylikbağı gölgesi seçimini yapmış kararını Saadet’ten yana Hizmetten yana kullandığını söyledi.
25 Şubat 2014, Salı - 13:09

Anıl düğün salonunda gerçekleşen Beylikbağı bölgesinden Gebze Belediye Meclis Üyesi Adaylarının da tanıtımının yapıldığı gecede Dernek Başkanları ve bölge halkı geceye mührünü vurarak seçimlerinin Nurettin Çelik’ten yana olduğunu gösterdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Beylikbağı Bölgesi Belediye Meclis Üyesi Aday Tanıtım programına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik, Gebze İlçe Başkanı Ergin Öztürk, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

“HİZMET ETMEYENLERİ HİZMET EDECEKLERLE DEĞİŞTİRMEK İÇİN GELİYORUZ”

Gebze’nin on yıldır eksik kalan hizmetlerinin yeniden devam etmesi için buraya geldiklerini ve Beylikbağı halkından destek istediklerini ifade ederek sözlerine başlayan Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Ergin Öztürk, “Beylikbağı bölgesinin kentin içinde ama çok büyük bir köy havasında. Burası hizmet almıyor. Size yapılan çalışmalar sadece göz boyama için. Park bahçe. Bunların hiçbirisi sizin asli ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik değil. Nerede şuurlandırma çalışmaları. Nerede belediyecilik hizmetleri. Nerede eğitim ve sağlık çalışmaları. Bunların hepsi merkezde. Sizin burada bir hastanız oldu Gebze’ye geleceksiniz. Gebze’nin içerisinde Gebze’nin neredeyse on yıl gerisinde yaşıyorsunuz. Biz bunları değiştirmek için geliyoruz. Size hizmet etmeyenleri size hizmet edeceklerle değiştirmek için buradayız” dedi.

“TEK DERDİMİZ GEBZE’YE HİZMET”

İlk olarak söz alan Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Ekinci, Gebze’ye hizmet etmek için geleceklerini söyledi. Beylikbağı bölgesinin sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Belediye Meclis Üyesi Adayı Rüstem Coştur, amaçlarının sadece Gebze’ye hizmet olduğunu ifade ederek, biz artık oturduğumuz bölgenin de hizmet alması için bu yola çıktıklarını söyledi. İki dönemdir Muhtarlık yaptığını ifade eden Belediye Meclis Üyesi Adayı Hacı Ali Aydın, halka hizmet etmenin ilk adımı olan muhtarlık görevini iki dönemdir yüzümün akı ile yaptım artık hizmeti bir üst basamak olan Belediye Meclis Üyeliği ile devam etmek istiyorum. Halkıma hizmet oturduğum yerdeki insanların hizmete kavuşması için bu yola çıktığını ifade etti. Beylikbağı bölgesinin hizmet alabilmesi için yola çıktığını ifade eden Belediye Meclis Üyesi Adayı Recep Can, buraya belediye ile işlerinizi halletmek için 30 Mart’tan sonra bir ek bina açacağız şimdiden bunun sözünü size veriyorum. Biz halka yönelik hizmet anlayışı ile çalışacaklarını söyledi.

“BU SEÇİMDE HİZMETE OY VERECEĞİZ”

Gebze’ye hizmet parolasıyla çıkılan bu yolda gerçekleşen programda söz alarak konuşan Alucralılar Dernek Başkanı Kemal Tokmak, “Beylikbağı’na söz veripte yapılmayan hizmetler var. Tüm sorunlarımızı Gebze belediyesine ve Kocaeli Büyükşehir belediye başkanına bildirdik. Ama değişen bir şey olmadı. Şimdi artık hizmet getirmeyenleri değiştirmeye geliyoruz. Bu bölgenin muhtarları bizim yapacağımız çalışmaları provake ettiler. Şimdi onlar yine aday. Soruyorum onlara acaba şimdi nasıl oy istemeye gelecekler ve hizmet yapacaklar. Biz hizmetin nereden geldiğini biliyoruz ve bu seçimde onları destekleyeceğiz” dedi.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Bu ortamın hazırlanmasını sağlayan Dernek Başkanlarına teşekkür ederek sözlerine başlayan Yağlıdere Ortaköy Dernek Başkanı Abdurrahman Öztürk, “Bu dönem artık hizmet zamanıdır. Bu dönem hizmete oy vereceğiz. Sonuna kadar Saadet Partisini destekliyoruz. Bir tane adayımız var. Biz şehr-i emin’i seçiyoruz. Bu seçim yerel seçimdir. Partiye değil kişiye oy vereceğiz. Pırlanta gibi bir adayımız var onu Belediye Başkanı seçmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

“ADAYIMIZ BELLİDİR”

Bizi Beylikbağı bölgesi ve Gebze ilgilendiriyor diyerek sözlerine başlayan Giresun Dernekleri Onursal Başkanı Hatem Soysal, “Bu bölgeye hizmet sadece Rahmetli Pembegüllü başkanımız zamanında yapıldı. Alt yapısı o zaman gerçekleşti. Ben o çalışmalara şahitlik yaptım. Şimdi o çalışmaların üstlerine toprak atıp çiçek ekerek hizmet getirdik diyorlar. Şuurlandırma çalışmaları yine Pembegüllü başkanımız zamanında yapıldı. Madem hizmetten bahsediyorsun neden şuurlandırma çalışmaları yapmadın. Şimdide kalkıp bize bunu seçim zamanı anlatıyorlar. Yaptıkları çalışma üçyüz metre kare arsası olanlar için 120 bin tl rayiç değer istiyorlar. Bu bölgede kim bunu ödeyebilir. Bu açıkça ve kibarca kardeşim burada oturdun oturduğun kadar artık kalk git demekten başka bir şey değildir. Biz bu sistemi desteklemiyoruz. Adayımız bellidir. Çalışmalarımızda o yönde olacaktır.” dedi.

“SORUNLARI NURETTİN ÇELİK ÇÖZER”

Gebze’nin en eski yerleşim yerlerinden olmamıza rağmen hizmetin hiç gelmediği bir bölgede yaşadıklarını ifade eden Kocaeli Giresunlular Dernekler Birliği Başkanı Selahattin Kılıç, “Oturduğumuz evlerimizde imar tapu bile yok. Burada bir kamu binamız yok. Artık bu seçimde parti gözetmeden kişiye oy vermeliyiz. Hangi partiden olursak olalım bu seçimde bir defalık oyunuzu ödünç istiyoruz ve buna pişman olmayacağınıza söz veriyorum. Adayımız Nurettin Çelik’tir. Siyasi bir amaç için değildir. Bölgemizde ki sıkıntılardan kurtulmak için bir olmalıyız. Şuan ki mevcut yerel yönetim yapacağım demiş fakat yapmamıştır. Biz artık bu seçimde hizmete oy vereceğiz. Bunun için bir çatı altında birleşmemiz gerekmektedir. 30 Mart’tan sonra bizi darağacına assınlar diyorsanız buyurun bildiğinizi yapın. Ama ben biliyorum ki Nurettin Çelik bizden yetkiyi aldıktan sonra bizlerin yanında olacaktır ve sorunlarımızı çözecektir.” dedi.

“DOĞRU TERCİH YAPTIĞIMIZI BİR KEZ DAHA GÖRDÜK”

Muhteşem bir atmosferde gerçekleşen bu gecenin Gebze için hayırlara vesile olacağını ifade ederek sözlerine başlayan Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, “Biz diğer tüm siyasi partiler gibi bir yarış içerisindeyiz. Fakat bizim farkımız vardır. Biz neyi nasıl ve kiminle yapacağımızı diğer siyasi partilerden farklı bir şekilde biliriz. Burada görüyorum ki adayımızın ne kadar doğru bir tercih olduğunu bir kez daha görmüş oldum. Biz işi ehline veririz. Gebze ilçemiz Kocaeli’nin en büyük ilçesidir. Bu anlamda ilçemizin vizyonunu geliştirecek ve Türkiye’de örnek bir kent haline getirmek bizlerin boynunun borcudur. Biz yapamayacağımız hiçbirşeyi sadece siyasi ikballer uğruna halkımıza söylemeyiz. Biz yapabileceklerimizi söyleriz ve her dediğimizi de fazlasıyla yaparız” dedi.

 

“HALKIMIZA HİZMET İÇİN GELİYORUZ”

İnsanlarımızın sıkıntılarının had safhalara ulaştığını ifade ederek sözlerine başlayan Gebze Belediye Başkan Adayı Nurettin Çelik, “Burada tüm derneklerimiz adına dört dernek başkanımız konuştu. Görüyoruz ve anlıyoruz ki burada sıkıntılar artık kemiğe dayanmış. Bu seçimde seçilecek 4 seçimden 3’ü halka lazım. Bunlar Büyükşehir Belediye Başkanı size lazım, Gebze Belediye başkanı size lazım, meclis üyeleri size lazım muhtarlar ise bana lazım. Siz size lazım olanı seçeceksiniz. Bu bölgede şuurlandırma çalışmaları rahmetli Pembegüllü başkanımız zamanında bize nasip oldu kalan mahallelerde yine bize nasip olacaktır. Bizim kitabımızda sizin lehine olmayan kentsel dönüşüm yok. Bizim kitabımızda sizin lehinize olmayan hiçbir arsa satışı olmayacaktır. Bu bölge için daha ben ilçe başkanıyken şehir plancılarını getirip bu bölgelerde çalışma yaptık. Biz halkımıza hizmet etmek için geliyoruz. Halkımıza zulm için gelmiyoruz. Biz tüm çalışmalarımızı kapalı kapılar arkasında değil tamamen şeffaf açık kapılar önünde gerçekleştireceğiz. Bu anlamda yapacağımız tüm plan ve projeler burası içindir. Bu bölgemizi Gebze’nin en prestijli bölgesi haline getireceğiz. Amacımız gayemiz Gebze’nin tamamına eşit ve hak ettiği hizmeti getirmek için her şeyimiz hazır sadece sizlerin desteği ile alacağımız mazbatamız eksiktir. Onu da inşallah 30 Mart akşamı siz vereceksiniz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki