Bilgievi Öğrencileri Hayvanat Bahçesinde Eğlenerek Öğrendiler.

16 Kasım 2014, Pazar - 12:11

Çayırova Belediyesi bünyesinde yoğun şekilde faaliyetlerine devam eden Bilgievleri, üye öğrencilerini Darıca Hayvanat Bahçesine götürdü.  Doğa ve hayvan sevgisi aşılanan çocuklar, çevre eğitimi almanın yanı sıra hayvanları yakından izlemenin  heyecanını yaşadı.

 

 

 

Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve eğitimin temel taşlarından biri haline gelen Çayırova Bilgievleri, üye öğrencilerini yeni bir sosyal etkinlikte bir araya getirdi. Çeşitli branşlarda ders destek programı alan 280 öğrenciyi 5 gün boyunca gruplar halinde Darıca Hayvanat Bahçesi gezisine götüren Çayırova Belediyesi, doğa ve hayvan sevgisini çocuklara aşılarken bir yandan da sosyal geziler düzenliyor. Darıca  Hayvanat Bahçesi gezisi ilk olarak gruplar halinde rehberlerin kısa eğitim ve tanıtımları ile başladı. Öğrencilere uzman eğitmenler tarafından “enderleşen hayvan türleri” ve “çevre ve doğa” konularında görsel materyallerle de desteklenen eğitim verildi.  Doğa ile iç içe olan çocuklar, hem hayvanları hem de botanik parkta olan bitkileri yakından incelediler. Akvaryum kısmını da yakından inceleyen çocuklar gördükleri manzaralar karşısından heyecanlarını öğretmenleri ile paylaştılar. Gruplar halinde Hayvanat Bahçesine giden çocukların bazıları hayatlarında ilk kez gördükleri hayvanları gözlemlemenin heyecanını yaşadı.

 

“ Bilgievleri Eğitim, Kültür ve Sosyal Faaliyetlerin Odağı”          

 

Faaliyetle ilgili bir değerlendirmede bulunan Başkan Demirci: “ İlk ve ortaokul öğrencilerimize yönelik ingilizce, fen bilgisi, matematik ve Türkçe branşlarında ücretsiz etüd ve ders destek programları uyguluyoruz. Bunu bilgievi öğrencilerine dağıttığımız interaktif bilgisayar destekli eğitim sistemiyle destekliyoruz. Ekonomik durumu elvermeyen dersaneye gidemeyen çocuklarımızın bu dezavantajını ortadan kaldırıyoruz. Bu anlamda bir fırsat eşitliği de sağlamış oluyoruz. Bilgievlerimiz modern fiziki mekana sahip, güncel kitapların olduğu, çocuklarımızın sıcak ortamda ödev ve araştırmalarını yapabileceği, kitap okuyabileceği kütüphaneleri, etüd sınıflarıyla öğrencilerimize hizmet sunuyor. Güvenli internetin olduğu bilgisayar odası, çocuklarımızın ve ailelerimizin faydalanabileceği seminer salonu, hobi kulüp odası da yine Bilgievlerimizin birer unsurunu oluşturuyor. Tüm bunların yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem veriyoruz. Çocuklarımızın bölgemizdeki, yaşadığı çevredeki zenginlikleri tanımasını istiyoruz. Bu kapsamda Darıca Hayvanat Bahçesine gezi düzenledik. Çocuklarımızın doğada yaşayan hayvanları yakından tanımasını, içlerindeki doğa ve hayvan sevgisinin gelişmesini amaçladık. Ayrıca verilen eğitimle çevreye karşı duyarlılıklarını, farkındalıklarını artırmayı hedefledik.” dedi.

 

2 Yeni Bilgievi Hizmete Giriyor

 

Demirci: “Kısa süre içinde hizmete sokacağımız İnönü ve Özgürlük Mahallelerindeki iki yeni bilgievimizle bu alandaki faaliyetlerimize hız vereceğiz. Eğitime ve çocuklarımıza yaptığımız yatırımı geleceğe yapılan en hayırlı yatırım olarak görüyoruz.” Şeklinde sözlerini tamamladı

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki