Bin 828 kişiye istihdam sağlandı

Bin 828 kişiye istihdam sağlandı
26 Şubat 2016, Cuma - 12:07

Dilovası’na hizmete başladığı günden bu güne yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren İŞKUR Dilovası Hizmet Müdürlüğü, 2015 yılı içiersinde1828 kişiye istihdam sağladı.

2014 yılı Aralık ayında hizmete giren ve Dilovası’nda işsizlik oranının ortadan kaldırılması için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren İŞKUR Dilovası Hizmet Müdürü Ahyan Kutlu geçen 14 aylık süreyi değerlendirdi. Kutlu yaptığı açıklamada “Dilovası’nın uzun yıllardır süre gelen işsizlik sorununun çözülmesi için açılan hizmet müdürlüğümüz çok ciddi çalışmalar yürütmektedir. Ekibimiz özellikle sanayi ile diyalogları geliştirme konusunda ciddi çalışmalar yapıyor. Direk birinci elden çözüme ulaşmak için sanayicinin çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz.

14 AY ÖNCE AÇILDI

Yürüttüğümüz çalışmaların meyvelerini geçen yılın sonlarına doğru ciddi bir şekilde aldık. 14 Aylık kısa bir sürede hizmet müdürlüğümüze başvuran 2137 kişiden 1828 kişinin istihdam sorununu çözdük. Çözmeye de devam ediyoruz. İlk başlarda kurumun oturması için baya zorlandık ancak şimdi işlerimiz koordineli ve hızlı bir şekilde yürüyor. Taşlar her geçen gün yerine oturuyor"dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki