Binlerce insan akın etti

Binlerce insan akın etti
18 Nisan 2016, Pazartesi - 14:57

Gebze belediyesinin düzenlediği kutlu doğum haftasına binlerce insan katıldı.Gebze Belediyesinin düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri kapsamında İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Gebzeliler ile bir araya geldi. Gebze Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen ‘Kutlu Doğum Özel’ programına binlerce Gebzeli katıldı.Gebze Belediyesinin düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri kapsamında İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Gebzeliler ile bir araya geldi. Gebze Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen, ‘Kutlu Doğum Özel’ programına binlerce Gebzeli katıldı. Programa Gebze Belediye Başkan Vekili Nilay Ayran, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın katıldı.

GELİN BİRLİK OLALIM

Program Çoban Mustafa Paşa Hatip’i Mehmet Güneş’in Kur’an tilaveti ile başladı. Kur’an tilavetinin ardından açılış ve selamlama konuşmasını yapan Gebze Belediye Başkan Vekili Nilay Ayran konuşmasının başında salonu dolduran binlerce Gebzelinin kutlu doğum haftasını kutladı. Şehir dışı programı nedeniyle programa katılamayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in selamlarını Gebzelilere ileterek başladığı konuşmasında başkanvekili Ayran, “İçinde bulunduğumuz hafta ve Diyanet İşlerimizin bu seneki teması Hz. Peygamber Tevhit ve Vahdet. İnsanlığa en değerli çağrıda bulunuyoruz gelin birlik olalım. İnşallah Rabim hayırlı günlerde nece Kutlu Doğum Haftalarına ulaştırır” dedi.

SEDAT UÇAN’DAN İLAHİLER

“Kutlu Doğum Özel” özel programına özel ilahiler seçen Sedat Uçan salonu dolduran Gebzelileri mest etti. Peygamber Efendimiz anlatan parçaları seslendiren Uçan Gebzelilere ilahi ziyafeti yaşattı. Birbirinden güzel eserleri bir biri ardına seslendiren Uçan salonu dolduran konukların Kutlu Doğum haftasını kutladı.

HATİPOĞLU’NA SEVGİ SELİ

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu salonu dolduran konukları selamlarken Hatipoğlu’na Gebzeliler büyük ilgi gösterdi. Peygamber sevgisine vurgu yapan Hatipoğlu Peygamber Efendimizin Peygamberliğinin ilk yıllarında çektiği sıkıntıları anlattı. Hatipoğlu, “Bir Müslüman için iki alemdeki şeref, dünyanın ve ahiretin şerefi Hz. Muhammed (SAV) ümmet Allah’a (CC) kul olmaktır. Allah, Habibine ümmet olmamızı nasip eylesin. Sevgililerin en güzeli olan Peygamberimizin sevgisini bizlere nasip eylesin” dedi.

BİNLERCE GEBZE’Lİ AMİN DEDİ

 Sohbetinin sonunda dua eden Hatipoğlu’na binlerce Gebzeli hep beraber Amin dedi. Nice kutlu doğum programlarında tekrar bir araya gelmeyi temenni eden Hatipoğlu Gebzelilere katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti. Gebze Belediye Başkan vekili Nilay ayran ve Gebze Müftüsü Şaban Apaydın, Nihat Hatipoğlu ve Sedat Uçan’a çiçek takdim etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki