Bir aile evsiz kaldı

07 Ağustos 2014, Perşembe - 16:00

  Denizli Köyü’nde yaklaşık iki hafta önce    Evine yıldırım düşen Acar ailesinin evi küle döndü. Maddi imkânsızlıklar içerisine düşen aile, ilçe halkına büyük destekleri olan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’den yardım eli bekliyor.

Temmuz ayında yağan şiddetli sağanak yağış sırasında iki katlı evlerine düşen yıldırımda canlarını son anda kurtaran Denizli Köyü sakinlerinden Acar ailesi, şimdi de çaresizlikle boğuşuyor. Olay yerinde tutulan jandarma ve itfaiye tutanaklarına rağmen kendilerine hiçbir devlet yetkilisinin ulaşmadığından yakınan aile, tek umut olarak Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i görüyor.

‘KÖŞKER’DEN BAŞKASI BİZE SAHİP ÇIKMAZ’
Asgari ücretle fabrikada çalışan üç çocuk babası Sami Acar, “İftarımızı açtıktan yarım saat sonra bir gürültü duyduk. Daha kapıya çıkmadan evin alev topuna döndüğünü gördük. İtfaiye gelene kadar yaptığımız hiçbir müdahale sonuç vermedi. Evimiz bu hale geldi. Yangından canımızı zor kurtardık ama asgari ücretle yeni bir ev yapmamız imkânsız. Az da olsa birikmiş paramız vardı, o da yangında yandı. Değerli belediye başkanımız Adnan Köşker’den başka bizlere sahip çıkan olmaz” diye konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki