“Bir battaniye'de Senden Olsun"

Ankara Demokrat Göleliler Platformu; Kobane’den ve bu bölgelerden gelen Kürt, Türkmen ve diğer halklardan gelen sığınmacı Halkların acısına ortak olmak adına "İnsanlık Üşümesin" sloganıyla mağdur halklarla dayanışma kararı aldı!
30 Ekim 2014, Perşembe - 15:45

Savaş mağduru olarak Türkiye’ye sığınmış ve Çadırkentlere yerleştirilmiş Suriyeli, Şengalli, Kobaneli vatandaşlara “bir battaniyede sen gönder” kampanya girişimi ilk istişare toplantısı Ankara Göle derneğinde yapıldı.

İLK TOPLANTI YAPILDI

Ankara Göleliler Derneğinde yapılan toplantıya CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ankara Göle Derneği, Göle Baltunbulak, Çölpenk, Koyunlu, Yeniköy, Yeleçli Dernekleri ile KAI Serhatlılar ve Göleliler Platformu üyelerinden  Sebahattin Şengür, İbrahim Yılmaz, Yunus Akıl, Ali Turan, Öztürk Polat, Tuncer Güven, Canip Kara, Reşat Kılıç, Yalçın Güven, Ahmet Özen ve  Suat Aktaş katıldı.

HERKES DAVETLİ

Yardım kampanyasına ulaşılamayan dernek ve sivil toplum kuruluş ve kişileri de davet etmek, katılımlarını sağlamak için ve daha geniş kitleye yaymak için ikinci bir toplantı yapılmasına karar verildi. Toplantı Pazartesi  günü yapılacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki