Bir Müddet Düşmeyecek

Bir Müddet Düşmeyecek
11 Mart 2016, Cuma - 14:56

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, çeyrek altının 10 günde 5 lira kadar yükselebileceğini belirtti.

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, uluslararası siyasi ve iktisadi olayların altın fiyatlarını yükselttiğine işaret ederek, "Altının gram fiyatının bir müddet daha düşmeyeceğini, 120 lirada sabitleneceğini düşünüyoruz" dedi. 

Çavuşculu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, altının ons fiyatındaki yükseliş trendinin devam etmesiyle altın fiyatlarının zirveye ulaştığını ifade etti.

ÇEYREK ALTIN 200 LİRA

Ankara'da çeyrek altının satış fiyatının yaklaşık 200 lira olduğunu belirten Çavuşculu, daha önce çeyrek altının 200 liraya yükseleceği öngörüsünde bulunduklarını anımsattı.

Çavuşculu, döviz kurlarındaki artışın altın fiyatlarını yükselttiğine dikkati çekerek, çeyrek altın fiyatının 10 günde 5 lira, yarım altının 10 lira arttığını kaydetti.

Altının tasarruf için her zaman "güvenli liman" olma özelliğini koruduğunu dile getiren Çavuşculu, tasarruf yapmak isteyenlere tercihlerini altında kullanmalarını tavsiye etti.

Çavuşculu, mayıs ayı itibarıyla sünnet, nişan ve düğünler dolayısıyla altın piyasasında hareketlilik beklediklerini belirterek, "Düğün sezonunun açılmasıyla çeyrek altın ve işçiliği olmayan bilezik satışlarında artış bekliyoruz. Her şey tasarruf değil, 100 liradan başlayan farklı tasarımda takılar var. Altın dışındaki takılar yerine bunlar tercih edilebilir. Tüketicilerin ne almak istediklerini bilmeleri ve seçimlerini bu yönde yapmaları gerekiyor. Tasarruf için tasarım ürünlerini değil, işçiliği olmayan kuyumları satın almaları gerekiyor. Aksi halde bozdurmak istediklerinde yüzde 30 zarar ederler" değerlendirmesinde bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki