Birlik Gebze’de buluşuyor!

29 Nisan 2015, Çarşamba - 13:21

Sağlıklı Kentler Gebze’de buluşacak!

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, bölge basınının temsilcileriyle, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 6-7-8 Mayıs tarihlerinde Gebze’de yapılacak olan Sağlıklı Kentler Birliği’nin ‘Yerel Yönetimlerin Gençlik Politikaları ve Uyuşturucu Madde ile Mücadele konulu konferansının tanıtımı toplantısında bir araya geldi

 

 

FARKINDALIK YARATAN HİZMETLER

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, bölge basının temsilcileriyle Eskihisar Sakızağacında düzenlenen toplantıda buluştu. 6-7-8 Mayıs tarihleri arasında Gebze’de düzenlenecek olan Sağlıklı Kentler Birliği’nin 22. Olağan meclisi ve Yerel Yönetimlerin Gençlik Politikaları ve Uyuşturucu Madde ile Mücadele konulu konferansının tanıtımının yapıldığı toplantıya Başkan Köşker’in yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Orhan Sipahioğlu, Engin Güzel ve Sadık Albayrak da katıldı. Bölgede yayın yapan yazılı, görsel ve internet medyasının temsilcisi basın mensuplarının katıldığı kahvaltılı basın toplantısında kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, “Gebze’mizde farkındalık yaratan iş ve hizmetlere imza atan belediyemizin yeni bir ses getirecek konferansının tanıtımında bir araya geldik. Gebze’mize önemli katkıları olacağına inandığımız Sağlıklı Kentler Birliği’nin toplantısının kentimizde yapılmasında katkısı olan başta belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

İLK DEFA BİR İLÇEDE YAPILACAK

İlçe başkanı Soba’nın ardından söz alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur ise konuşmasında, “Başkanımızı ve ekibini Gebze’nin adını ulusal ve uluslar arası arenada duyuran böylesi etkinliklere imza attıkları için kutlarım” ifadelerini kullandı. Okur’un ardından söz alan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker konuşmasına, 2. başkan vekilliği ve encümen üyeliğini sürdürdüğü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin kuruluş amacı ve hizmetlerini anlatarak başladı. Başkan Köşker, “49 belediyenin üye olduğu Sağlıklı Kentler Birliği’ne Gebze Belediyesi olarak 2009 yılında üye olduk. Birliğimiz, sağlıklı kentler yaratmak ve yaşatmak için periyodik olarak sağlıklı kentleşmeyle ilgili konferans ve sempozyumlar düzenlemektedir. Gebze Belediyesi olarak Nisan ayı başında gerçekleştirdiğimiz G20 Konferansının ardından bir ay içinde ikinci büyük organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük belediye birliklerinden biri olan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 6-8 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenleyeceği konferans Gebze’mizde yapılacak.

AKADEMİSYENLER ELE ALACAK

İki gün sürecek olan konferans vesilesiyle hem Gebze’mizi, hem de Gebze Belediyesi olarak projelerimizi misafir belediye başkanlarına tanıtma fırsatı bulacağız. Gebze Konferansında son yıllarda gençlerimizi, ailelerimizi ve geleceğimizi yakından tehdit eden uyuşturucu madde bağımlılığı ve yerel yönetimlere düşen görevler masaya yatırılacak. Eskihisar’da Sağlık İçin Yeşil Pedal Turu’nun ardından Körfez Geçiş Köprüsü’ne kadar tekne turu ile geziyi tamamlayacağız. Konferansla birlikte Birliğin 22. Olağan Meclis Toplantısını da gerçekleştirmiş olacağız. 7 Mayıs Perşembe günü saat 09.30’da başlayacak açılış konuşmalarının ardından Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile ilgili bilim adamı ve uzmanlar tarafından iki ayrı oturum gerçekleştirilecek.

VİZYON PROJELERİ TANITACAK

8 Mayıs Cuma günü ise sabah 09.30’da başlayacak konferansın 3. oturumunda Gebze Belediye Başkanı olarak 2023 Gebze Vizyon Projelerimizle ilgili bir sunum gerçekleştireceğim. Yine 7 Mayıs Perşembe günü öğleden sonra misafir belediye başkanlarımız için bir Gebze Şehir Turu düzenleyeceğiz. Eskihisar Sakızağacı’ndan başlayarak Osman Hamdi Bey Müzesi, Eskihisar kalesi ve sahil gezisi yapacağız. Bu önemli organizasyona siz değerli basın mensuplarımızı ve tüm halkımızı davet ediyorum” ifadelerini kullandı.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki