Bit pazarı esnafı yine ayaklandı

03 Şubat 2016, Çarşamba - 13:33

Tramvay projesi nedeniyle kapatılan Bit Pazarı alanı yerine kendisine yeni yer gösterilmeyen Pazar esnafı bugün yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.

Tramvay projesi yüzünden yaklaşık 3 aydır tezgah açamayan bir pazarı esnafı daha İzmit Belediyesi önünde yaptığı eylemin ardından bu kez de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne geldi. İzmit Perşembe Pazarı önünde toplanarak Büyükşehir Belediyesi önüne gelen yaklaşık 40 kişi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşmek istedi. 

YER SORUNU İÇİN YİNE SOKAĞA ÇIKTILAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin seçim vaadi olarak başlattığı tramvay çalışması nedeniyle İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali arkasında bulunan alandan kaldırılan bitpazarı esnafları kendilerine yeni bir yer gösterilmediği için yine sokağa çıktı. Daha önce İzmit Belediyesi önünde defalarca eylem yapan esnaf bu kez Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek başkan İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşmek istedi. Polis ekipleri ve özel güvenlik eylem yapan grubun etrafında yoğun güvenlik önlemleri aldı. Başkan Karaosmanoğlu makamında olmadığı için esnafın arasından seçilen Durdu Kilitçioğlu, Kadir Ulutel ve İlhan Özmen Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak ile görüştü.

BELEDİYE ARKAMIZDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önündeki beklemenin ardından Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak ile görüşen Pazar Esnaflarından Durdu Kilitçioğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız burada olmadığı için bizde Başiskele Seymen’de bulduğumuz yer ile alakalı Zekeriya Özak ile görüştük. Zekeriya bey bize bulduğumuz yer ile alakalı kendilerinin yapacağı bir şey olmadığını Başiskele Belediyesi ile görüşmemizi söyledi. Yerel belediyeden olumlu bir dönüş aldığımız takdirde bize dilekçeyi onaylayacaklarını ve arkamızda olduklarını söyledi” dedi. Açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağılırken esnafın arasından seçilen Durdu Kilitçioğlu, Kadir Ulutel ve İlhan Özmen de başkan ile görüşmek için Başiskele Belediyesi’ne gitti. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki