Bitmez: İktidarı ayakta tutan CHP’dir

19 Nisan 2015, Pazar - 21:58

 

Seçimlere oluşturdukları ortak adaylarla girme kararı alan SP ve BBP Milletvekili adayları Luxor Garden Otel’de bir araya geldi. Toplantıda konuşan Milli İttifak 1’inci sıra milletvekili adayı Hasan Bitmez,” İktidarı ayakta tutan CHP’dir” dedi7 Haziran’da yapılması planlanan seçimlere ‘Milli İttifak’ adıyla oluşturdukları ortak adaylarla girme kararı alan Saadet Partisi(SP) ile Büyük Birlik Partisi(BBP) adayları Luxor Garden Otel’de düzenlenen kahvaltıda buluştu.Kahvaltıya SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, Kocaeli 1. Sıra Milletvekili adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Zafer Mutlu, Serhat Duyar, Remzi Kaya, Abdülkadir Efe, İbrahim Bıyıklı, Yusuf Aksu, Metin Tunca, Recep Sarıdoğan, Fatih Polat, İlçe Başkanları, İl ve ilçe karargah başkanları, kadın kolları ve partililerin katıldı.

 

YENİ BİR BAŞLANGICA İHTİYACIMIZ VAR
Saadet Partisi İl Binasında düzenlenen toplantıda ilk olarak söz alan BBP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu,”Zorluklara rağmen Milli İttifak’ı meclise göndererek 8 Haziran’da milat olmasını istiyoruz. Türkiye’nin yeni bir başlangıca ihtiyacı var. Mevcut iktidarın ömrünü vatandaşlarımız biçmeye başladı. Biz vatandaşlarımız üzerindeki bu ıstırabı bitirmek durumundayız. Kendileri de en üst noktadan başlayarak pişmanlıklarını itiraf ettiler. Biz onları da düşünüyoruz. Daha fazla ülkeye ve kendilerine pişmanlık yaşatmadan gitmeliler. Mutlu hayatın yolu Milli İttifak’tan geçer “ diye konuştu.

 

EN UFAK BİR UYUMSUZLUK YOK
Çalışmalarımız içerisinde en ufak bir uyumsuzluk olmadığını söyleyen Ejderoğlu,” Biz bunu takdiri ilahi diye yorumluyoruz ve Cenab’ı Hakk’a şükrediyoruz. Biz işbirliği yaptığımız insanları iyi seçeriz. Düşünce olarak hiç ayrı gayrı demedik. Ülkemize vatanımıza faydalı bir zihniyetle işbirliği yaptık. Lobilerle işbirliği içerisine girmiyoruz. Aziz milletimizin üzerine oynanan oyunlar için Milli İttifak bir araya geldi. Devasa güçlerle mücadele ediyoruz. Ekonomi olarak da inanılmaz güçlü guruplarla mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

GERÇEK GÜCÜMÜZÜ MECLİSTE GÖSTERECEĞİZ
Bizim gerçek gücümüz 7 Haziran’da meclise girdiğimiz zaman hissedilecek diyen Ejderoğlu “ Sayısal olarak güçlü bir ittifakın içerisindeyiz. Hem muhalefeti hem iktidarı destekleyen unsurlar bizi ortadan kaldırmaya çalışıyor. PKK uzantısı HDP’in barajı aşması için iktidar ve muhalefet birlikte çalışıyor. Korkunun ecele faydası yok. Bizi ortadan kaldıramazlar. 60 gün uyumayacağız. Yemeden içmeden çalışacağız. Onların yüzleri kara çıkacak. Güzel ve yoğun bir çalışmayla Türkiye’de ve Kocaeli’nde Milli İttifak birinci olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

 

‘KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ’
BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ise “ Bu ittifak tabanın ve halkın istediği milli bir ittifaktır. Önceden muhalefetler dayatmayla yapılırdı. Bu sefer öyle olmadı. Regaip kelime anlamıyla isteme talep etme anlamındadır. Halkımız bu mübarek aylarda ittifakı talep etti. Bu günden itibaren milletvekili adaylarımız tam anlamıyla sahada olacak. İlimizin coğrafyası çok geniş. Sadece adaylarımız değil, milli ittifaka gönül verenler olarak bu iktidardan milleti kurtarmak için kapı kapı dolaşacağız” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki