Cumhur İttifakı AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık, yeni dönemde Darıca’nn trafik sorununu çözmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Darıca’da yaptıkları seçim çalışmalarında yaptıkları tespitler doğrultusunda ilçede en öncelikli sorunun trafik olduğunu gördüklerini söyleyen Bıyık, “Yeni dönemle birlikte Darıca’da yaşayan herkesin ortak görüşü olan trafikte yaşanan sıkıntılar birinci önceliğimiz olacak. Darıca’nın giriş çıkışlarında yaşanan sorunları çözecek projeler hazırladık. Bunlardan biri de  Osmangazi Köprümüzün yanına ikinci bir köprü ve yaya yolu yapmak olacak. Osmangazi Mahallesi’nde yaşanan sorunu gidermek için Aşıroğlu Köprüsü’nün yanına ikinci köprüyü yapacağız. 200.000’i aşan nüfusuyla Darıca’mızda tüm ulaşım sorunlarını ele alıyoruz. Osmangazi Köprümüzün yanına bir köprü daha inşa edeceğiz. Yeni yapacağımız köprümüzde güvenli yaya yolları da olacak.” dedi.

BÜYÜKKAKIN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bıyık, seçim projelerini Cumhur İttifakı Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın ile birlikte istişare ederek hazırladıklarını ifade ederek, “ilçe halkımız adına şimdiden Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum. İlçemizin hangi sorununu dile getirsek, hangi projemizi anlatsak bizlere destek oldular. İnşallah yeni dönemde Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle birlikte çok güzel projeleri hep birlikte hayata geçireceğiz. Hükümet, Kocaeli Büyükşehir ve Darıca Belediyesi olarak koordineli bir şekilde halkımıza hizmet edeceğiz.” dedi.