Biz Allah'a biat ettik

Bizim biatımız şahıslara değil Allah’a ve Resulünedir
11 Nisan 2016, Pazartesi - 13:12

Darıca Hospıtalpark hastanesi başhekimi ve yönetim kurulu başkan yardımcısı DR.Nilgün Yönten söylediğim her sözün arkasındayım

Yönten yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi

07.04.2016 günü Kocaeli ve Darıca’daki mahalli basında yayınlanan yazımla ilgili olarak, şahsımı ve başhekimi olduğum Hospitalpark Darıca Hastanesini hedef gösterecek şekilde hastanemiz önünde CHP Kocaeli İl ve Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından  08.04.2016 günü basın açıklaması yapılmış, hakkımızda asılsız beyan ve ithamlarda bulunulmuştur.

 Hakkımızdaki bu asılsız beyan ve ithamlar nedeniyle cevap hakkımız doğmuştur. Basın açıklamasıyla ilgili olarak aşağıdaki hususları 15 yıldan buyana bölgemizdeki sosyal sorumluluk projeleriyle yakından ilgilendiğimizi ve bütün olumlu projelere destek verdiğimizi bilen kamuoyuyla paylaşmak gerekmiştir.

CHP Genel Başkanı tarafından inancımıza, inancımızdan kaynaklı değerlerimize, örf ve adetlerimize karşı yapılmış bir saldırı olarak gördüğümüz, Sayın Bakan Sema RAMAZANOĞLU’nu hedef alan açıklamayı kınıyoruz. Çünkü biz Genel Başkan tarafından söylenmiş olsa da inançlarımıza ve kadına karşı yapılmış aşağılama ve hakaret ifade eden bir fiil veya sözü hiçbir değerlendirmeye tabi tutmaksızın kabul etmeyecek kadar asil ve biat kültüründen uzak bir düşünce yapısına sahibiz.

Bizim biatımız şahıslara değil Allah’a ve Resulünedir. Bu nedenle kim olursa olsun inancımıza ve inancımızın bahşettiği ahlaki değerlere kimsenin dil uzatmasını kabul etmiyoruz.

Kimse bizim beyanlarımız üzerinden reklam yapmaya ve bizleri reklam aracı olarak kullanmaya çalışmasın. Çünkü hizmeti insan için yapmayı amaç edinmiş olan yapımızı hiç kimsenin reklam aracı olarak kullanmasına muvafakatimiz bulunmamaktadır. Türk aile yapısına, kadına ve çocuklara karşı yapılan /yapılacak her türlü sözlü ve fiili saldırılarının karşısındayız. Bu tür saldırıyı yaptığı kesinleşen kim olursa olsun yargılanmalı ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Ancak kimsenin de bizim emniyet ve yargı güçleri gibi hareket etmemizi beklememesi gerekir.Bütün bu açıklamalarımızla birlikte 07.04.2016 tarihli mahalli basında yayınlanan beyanlarımızın arkasında olduğumuzu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İnancımıza, ahlaki değerlerimize, örf ve adetlerimize karşı yapılacak her türlü sözlü ve fiili saldırının karşısında olacağımızı kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

 Darıca Hospitalpark Hastanesi           

Başhekim Dr.Nilgün Yönten             

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki