“Biz Büyük Bir Millet Ve Devletiz. Bin Yıllık Geçmişimiz, Geleceğe Kutlu Yürüyüşümüz Var.”

“Biz Büyük Bir Millet Ve Devletiz. Bin Yıllık Geçmişimiz, Geleceğe Kutlu Yürüyüşümüz Var.”
25 Temmuz 2016, Pazartesi - 11:41

Ülkemizin  dört bir yanında olduğu gibi Karamürsel ilçemizde de gerçekleştirilen “9. Demokrasi Nöbeti” ne Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu katılarak, Milli İradeye sahip çıkan değerli Karamürsellilere seslendi.

 

Karamürsel Kent Meydanında gerçekleşen Demokrasi Nöbeti’ne Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanısıra; Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, siyasi parti temsilcileri,  sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunarak, Karamürsel İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük tarafından dua yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşmalarının ardından kürsüye gelen Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmalarında; “Demokrasi nöbetinde bu kararlı duruşunuzun, dim dik ayakta oluşunuzun, geleceğinize ve iradenize sahip çıkışınızın, en büyük gücümüz, en büyük güvencemiz olduğunu bir kez daha belirtiyorum, sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.

Millet iradesine kast eden, 15 Temmuz akşamı kendisine emanet edilen şerefli üniformanın içerisinde, şerefsizce ve hain bir şekilde bu millete kast eden bütün hainleri ve onların işbirlikçilerini de  Karamürsel halkının huzurunda bir kez daha lanetliyoruz.

Biz büyük bir millet ve büyük bir devletiz. Bin yıllık geçmişimiz, geleceğe kutlu yürüyüşümüz var. Ancak milletin iradesi ve egemenliğin kaynağı, milletin sahip çıkmasıyla mümkündür. Tarihin hiçbir döneminde, hiçbir sürecinde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda hayatını seve seve feda eden bu milletin evlatları, milletin düşmanlarına karşı kullanılmak için kendilerine verilen tankın, topun, tüfeğin ve uçağın karşısında iman dolu göğüsleriyle durdular. Aşılmaz sıra dağlar gibi, bu hainlerin emelleri karşısında dimdik kaldılar. Bu uğurda hayatını feda eden 248 şehidimize Rabbimden rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun.

Bu hain emelleri taşıyanlar, bunların iç ve dış işbirlikcileri ve destekcileri kırk yıl bu hain kalkışmaya hazırlandılar. Milletin kendilerine açtığı ve sağladığı bütün imkanları millet aleyhine kurguladılar. Ama Rabbimin muradı, milletin dik duruşu ve Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle kırk yıllık çalışmalarını dört saatte bu millet darmadağın etti ve bir tarafa bıraktı.

Hakimiyetin ve egemenliğin kaynağı milletimiz istemedikçe bu ülkenin bu kutlu yürüyüşünü hiç kimse değiştiremeyecek. Onların temsil ettiği tüm hainler, destek olanlarda, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte hüsrana uğrayacaklar. Çünkü bu millet iradesine, demokrasisine, geleceğine, siyasi parti, fikir, görüş ve  düşünce ayrımı olmaksızın sahip çıktı.

Meydanlar haberi alır almaz, Cumhurbaşkanımız çağrıyı yapar yapmaz, feda-i can için hazır olan ve haykıran özgürlüğünü vermemek uğruna canını feda eden insanlarla doldu. Dünyanın takdirle izlediği ve Türk demokrasinin dönüm noktası 15 Temmuz oldu. İşte onun için biz her 15 Temmuz’u demokrasi ve milli iradenin bu şahlanışının günü olarakta hatırlayacağız. Siz sahip çıktıkça bu vatan sonsuza kadar baki ve edebiyen payidar olacaktır” diyen Sayın Valimiz, Karamürsel halkına nöbetiniz kutlu olsun diyerek, teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki