Bu defa İzmit’e yürüdüler

09 Aralık 2015, Çarşamba - 13:51

İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yanında tezgâh açan, ancak bu bölgeye Tramvay şantiyesi kurulacağından kapatma ararı alınan bitpazarı esnafı, tepki için 2 kez Büyükşehir belediyesine yürüdü. Pazar esnafı son yürüyüşünü ise İzmit Belediyesine yaptı.Bir süre önce hayata geçirilen tramvay projesi ile kapatılma kararı alan Bit Pazarı esnafı, ilk önce AK Parti’ye daha sonra belediyeye gitti. Ardından 2 hafta önce tekrar Büyükşehir Belediyesine yürüyen ve yetkililer ile görüşen bitpazarının esnafı, kendilerine yeni yer gösterileceği yönünde söz alınca olaysız dağıldı. Aradan 2 hafta geçtikten sonra hala yer gösterilmediği için tepkili olan Bitpazarı esnafı, öğlen saatlerinde İzmit Belediyesine yürüdü. 

PAZAR PARASINI VERECEĞİZ 

Mağdur olduklarını dile getiren ve basın mensuplarına İzmit Belediyesi önünde basın açıklaması yapan esnaflar, “Biz uyuşturucu satmıyoruz. Hırsızlık veya gasp yapmıyoruz. Ekmek paramızı kazanmak için yerimizi istiyoruz. Bize çamur içinde yer versinler, biz beton dökeriz. Pazar parasını da vereceğiz” dedi.

VALİLİĞE YÜRÜDÜLER 

İzmit Belediyesi önünde toplanan ve sloganlar atan guruptan 4 kişi temsilci olarak seçilip, belediye yetkilileri ile görüştü. Görüşmeler esnasında dışarıda bekleyen Bit Pazarı esnaflarından Suna Karaağaç bir anda fenalaştı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaşlı kadına müdahale etti. Yapılan görüşme neticesinde bitpazarı esnafına muhataplarının İzmit Belediyesi değil Büyükşehir Belediyesi olduğu söylendi. Görüşmenin ardından Bit Pazarı esnafı Kocaeli Valiliği önüne yürüme kararı aldı.

VALİLİĞE YÜRÜDÜLER 

Yürüyüş yolundan Perşembe Pazarı’na kadar yürüyen esnaf, Pazar alanı girişinde polise takıldı. Bölgede yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri, Bit Pazarı esnafının yürüyüşüne izin vermedi. Esnaflar arasından 3 kişi seçildi. Kocaeli Valiliği’ne giden 3 kişi, yetkililerle görüşme yaptı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki