Bu gece Regaip Kandili inşallah şehit olacağım’.

Nusaybin şehidi Binbaşı Ahmet Karaman arkadaşlarına, “Bu gece kandil... Şehit olmak için ne güzel bir gün... İnşallah şehit olacağım” dedi ve aynı gün can verdi
10 Nisan 2016, Pazar - 11:00

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerin döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu düşen Jandarma Binbaşı 'ın, şehit düştüğü gün silah arkadaşlarına "Bu gece Regaib Kandili, inşallah şehit olacağım" dediği çıktı.

ÖZEL GÖREVE GÖNDERİLMİŞTİ
Vasiyetini hazırladığı öğrenilen ve İstanbul'daki annesinin yanına defnedilmek isteyen Ahmet Karaman'ın Ankara'daki Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı'ndaki birliğinden özel görevle JÖH Taburu ile Nusaybin'e geldiği belirtildi. Ahmet Karaman'ın sabah göreve çıkmadan abdest aldığı ve hazırlanırken bir silah arkadaşına, "Bugün Regaip Kandili, şehit olmak için ne güzel bir gün" dediği öğrenildi. Binbaşı, kısa süre önce de oğlu Beyazıt ve kızı Zühre ile telefonda konuşup, "Şehit olursam sakın ağlamayın, dik durun" diye tembihlemişti. Başında bulunduğu taburun olay saatinde istirahat halinde olması gerekirken görev arkadaşlarını yalnız bırakmamak adına çatışma bölgesini terk etmediği ve teröristlerle mücadeleye devam ettiği kaydedilen kahraman Binbaşı Ahmet Karaman, arzuladığı ve içine doğduğu gibi Regaib Kandili'nde teröristlerin döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehitlik mertebesine erişti.

 

 

‘Bu gece Regaip Kandili inşallah şehit olacağım’

Şehit olmadan birkaç gün önce kızı Zühre'yi arayan Binbaşı Karaman, "Bana bir şey olursa ağlamayın" diye nasihat etmiş.ERDOĞAN DA UĞURLADI
Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze namazı ile defnedilen Ahmet Karaman'ın oğlu Beyazıt ve kızı Zühre tıpkı babalarının tembihlediği gibi cenaze namazında dimdik ayaktaydılar. Şehit binbaşının cenazesi, annesi Rukiye Karaman'ın mezarının İstanbul Pendik Kaynarca'da bulunması nedeniyle burada yani Tepeören Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaynak Sabah

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki