Bu proje ayakta alkışlanır

Bu proje ayakta alkışlanır
31 Mayıs 2016, Salı - 10:50

5.Sınıf Öğrencilerine 7 Bin 500 Bisiklet

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’den, Gebzeli çocuklara bisiklet armağanı. Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen Başarı Festivali, geniş katılımla Gebze Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi. Ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt,Gebze ak parti ilçe başkanı Hasan Soba İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ertan Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Sadık Albayrak, Engin Güzel, belediye meclis üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.“GEBZE BELEDİYESİ BİZE HER ALANDA YARDIMCI OLUYOR”
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gebze İlçe Milli eğitim Müdürü Durak Demirel, “Gebze Belediyemiz okullarımızın ağaçlandırılmasından boyasına, çevre düzenlemesinden park düzenine her zaman yanımızda desteğini bize hissettirmiştir. İlk defa 2014-2015 öğretim yılında okulların birinci, ikinci ve üçüncüleri ve tüm sınıf birincilerine yapılan bisiklet desteği bu yıl ilçede ki tüm 5.sınıf öğrencilerine tatilde daha iyi spor yapabilmeleri ve tatili iyi kullanabilmeleri için verildi” dedi.“GÜZEL ŞEHİRLERİ GÜZEL İNSANLAR KURAR”
Milli Eğitim Müdürünün ardından konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Güzel şehirleri yapmak güzel insanlara yakışır. Güzel şehirleri güzel insanlar kurar. Bizi biliyoruz ki Gebze güzel bir şehir. Kocaeli’nin güzel bir ilçesi. Burayı da güzel insanlarla inşa edeceğiz. Güzel demekle güzel olunmuyor. Onları yetiştirmek, sahip çıkmak lazım. Bizim bu hizmetlerimizden bir tanesi de Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 2023, 2071 hedefi. Bu hedefler kolay olmuyor. Bu gençleri yetiştirirsek, bu gençlerin istek ve arzularına cevap verdiğimiz sürece onları mutlu edebildiğimiz müddetçe, onları geleceğe sağlıklı sıhhatli evlatlar olarak hazırlamaya devam 
edeceğiz” şeklinde konuştu.“BUGÜN BURADA 7 BİN 500 TANE BİSİKLET DAĞITACAĞIZ”
Bütün 5.sınıflara bisiklet dağıtacaklarını söyleyen Köşker, “Elimizden geldiği kadar Milli Eğitim’e destek veriyoruz. Geçen yıl başarılı ödüller altında yaptık bunu. Başarılı öğrencileri 3 bine yakın bisiklet dağıttık. Ama dedik ki bunun adaletli bir tarafı olması lazım. Evet bir teşvik olsun, başarı için bir mücadele olsun ama yarışı kaybedenlerde olacak onlara da bir ödül vermek lazım. Bunun için 5.sınıfların hepsine bisiklet verelim dedi. Bugün burada 7 bin 500 tane bisiklet dağıtacağız. Ben şahsen bisikleti her şeyden önemli görüyorum” ifadelerini kullandı.“ÇOCUKLARI MUTLU EDEN HER ŞEYDE BİZ VARIZ”
Şimdi her şeyin gelişen Türkiye ile mümkün olduğunu belirten Köşker, “Biz çocukluğumuz bisiklete binemezdik, yoktu. Kilometrelerce boş bir alanda 3-4 tane kırık dökük bisiklete verip binerdik. Babalarımızın almaya gücü yetmezdi. Bir memurun maaşı bile bisiklet almaya yetmezdi. Şimdi her şey gelişen Türkiye’de büyüyen Türkiye’de mümkün. Çocukları mutlu eden her şeyde biz varız” dedi.

“GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERE NE YAPSAK AZDIR”
Başkan Köşker’in ardından söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “İçerisinde eğitim geçen her aktivite bizi heyecanlandırıyor. Geleceğimiz olan gençlere ne yapsak azdır. Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle sizlerin destekçisi olmaya devam ediyoruz. Bugün de Gebze Belediyemiz tarafından emeklerinizin nişanesi. Başarılarınızın teşviki olarak bisikletlerinize kavuşuyorsunuz. Belediye başkanımıza ve ekibine de bu güzel girişimlerinden ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Özak’ın ardınsan söz alan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, “Eğitime imkanları seferber ederek desteklerini esirgemeyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i Başarı festivalinden ötürü kutlarım” ifadelerini kullandı.“AK PARTİLİ BELEDİYELER SOSYAL BELEDİYECİLİK ALANINDA DÜNYAYA MODELDİRLER”
Kaymakam Arslan’ın ardından kürsüye gelen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “Belediyeler tabi ki altyapı, üst yapı, sosyal donatı alanları yapacaklar. AK Partili belediyeler sosyal belediyecilik alanında dünyaya modeldirler. Sevgili çocuklar 2023 hedefimiz var. Bunu sizlerle başaracağız. 2071 hedefimiz var bunu inşallah sizler başaracaksınız. Bizler üzerine düşeni yapacağız sizler de üzerinize düşeni yapacaksınız. Tatilde bisikletlerinizi kullanacaksınız. Fakat tatilde kitap okumayı da ihmal etmeyeceksiniz. Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker’i de bu güzel organizasyon için tebrik ediyorum” dedi.“HEDEFLERE GENÇLERİMİZLE VARACAĞIZ”
Milletvekili Yaman’ın ardından kürsüye gelen AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Mağfiret, bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan ayınızı şimdiden tebrik ediyor. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2023 ve 2071 vizyon hedeflerimize siz değerli genç kardeşlerimizle, bu nesille ulaşacağız. Evlatlarımızı bisikletle buluşturan Gebze Belediye Başkanımızı bu vesileyle tebrik ediyorum. Bisikletlerine kavuşan çocuklarımıza da iyi tatiller diliyorum. Başarıları daim olsun diyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve protokol üyeleri tarafından çocuklara bisikletleri törende takdim edildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki