Caddeler Geçit Vermiyor

20 Ağustos 2014, Çarşamba - 12:25

Gebze’nin en işlek caddelerin birisi olan İlyas Uzuner Caddesi’nde trafik ve park keşmekeşliği yaşanıyor. Bazı araç sürücüleri araçlarını gelişi güzel olarak kaldırımlara park etmesi ise tepkilere neden oluyor.

Yıllardır trafik ve park sorunun yaşandığı Gebze’de ana arterlerde trafik içinde çıkılmaz hal alıyor. Özellikle bir çok büyük cadde de trafik tam anlamıyla kilitleniyor. Buna neden ise hatalı park başta olmak yolların yetersizliği, araç sayısında ki artış gibi bir çok şeyi sıralamak mümkün.  Bu caddelerden birisi ise İlyas Uzuner Caddesi. Cadde üzerine araçların gelişi güzel park edilmesini yanı sıra yaya kaldırılmaların ağabeyle bazı sorumsuz araç sürücüleri araçlarını pak edebiliyor.  Vatandaşlar ise yaya kaldırımda araçlar olduğundan ötürü araçların kullandığı yolda yürümek zorunda kalıyor.  Geçtiğimiz süreçte yaya kaldırımlarında araç olduğu için araçların kullandığı yola çıkan birkaç vatandaşa araba çarpmıştı.

GELİŞİ GÜZEL PARK YAPILIYOR

Konuyla ilgili olarak gazetemize arayan vatandaşlar şunları söyledi, “İlyas Uzuner Caddesi üzerinde aşırı yoğun araç trafiği yaşanıyor. Ayrıca bazı sorumsuz kişiler araçları yolun kenarına hatta yaya kaldırımına bile gelişi güzel park ediyor. Bunlara kimsenin bir şey dediği olmadığından ötürü istedikleri yere araçlarını park edebiliyorlar. Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri acaba İlyas Uzuner Caddesi’nde ki  hatalı parkları, yaya kaldırımına park edenleri ne zaman görecek. “diye sordular.

ÖTEKİ CADDELER DE DURUM FARKLI DEĞİL

İlyas Uzuner Caddesi’nde yaşanan trafik keşmekeşliği öteki caddelerde de aynen yaşanıyor. Bağdat Caddesi, Hükümet Caddesi, İstanbul Caddesi, İyasbey Caddesi, İbrahim Ağa Caddesi’nde de durum aynı. Bu caddelerde de trafik ve park sorunu nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki