CADDELERDE TEHLİKE KOL GEZİYOR

22 Temmuz 2015, Çarşamba - 10:48

Çayırova ve Darıca’da Cadde ve sokaklarda gençlerin araçlarla yaptığı hızlı ve kural tanımaz hareketler tehlikelere davetiye çıkarıyor.

Darıca’da ve Çayırova’da vatandaşlar bu durumdan dolayı oldukça rahatsız. Özellikle Darıca ve Çayırova’da yerleşmelerin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda çoğu ehliyetsiz olan gençlerin drift adını verdikleri hareketleri vatandaşlar tarafından kaygı ile izleniyor. Hızla giderken anında dönüşlerle tekerlekleri kaydırmak, bunun dışında egzozlara takılan ek parçalarla motor sesini artırmak, araç içine döşenen güçlü hoparlörlerle yüksek sesli müzikler ve daha bir çok araç modifiyeleri ile çevreye verilen rahatsızlık artırılıyor.

Bu hareket ve güçlü sesler hem trafik halindeki diğer araçların sürücülerinin dikkatlerinin dağılmasına sebep olurken, hem de çevrede yaşayan vatandaşların huzursuz olmasına neden oluyor. Vatandaşların sürekli şikayet ettiği bu durumların gerekli ve yerinde müdahalelerle yetkililer tarafından çözülmesi gerekmektedir.  Yollarda can pazarlarının yaşanmaması için trafik ekipleri ve emniyet müdürlüklerinin bu konuda önlemlerini artırmaları hayati önem taşımaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), son dönemlerde özellikle şehir içi trafik içinde çok sık görülen bu araçlarla ilgili yoğun şikayetler üzerine harekete geçme kararı almıştı. Umarız en kısa sürede EGM’ in bu kararı  ilimiz  ve özellikle Gebze Bölgesindeki ilçe emniyet müdürlükleri tarafından da dikkate alınır ve uygulamaya koyulur. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki