Çalışmayan kadınlara meslek imkanı doğdu

Çalışmayan kadınlara meslek imkanı doğdu
27 Ekim 2015, Salı - 11:16

 

Kocaeli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İŞKUR arasında mesleği olan ve ya olmayan bayanların iş hayatında istihdamlarını daha da arttırmak için genel iş birliği protokolü imzalandı

 

 

Kocaeli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü(İŞKUR) arasında mesleği olan ve ya olmayan bayanların iş hayatında istihdamlarını daha da arttırmak için genel iş birliği protokolü imzalandı. Daha önce bayanlara yönelik olarak 17 kişilik düz dikiş makinacı  ve13 kişilik kadın iş giysileri dikimi için 2 grup meslek edindirme kursları açılmış ve 31 kişi istihdam ettirilmişti. Kocaeli İŞKUR il binasında düzenlenen tören ile bayanlar için makinacı(dikiş), aşçı ve kuaför alanında kurslar açılması için genel iş birliği protokolü imzalandı. Bayanları çeşitli mesleklerde meslek edindirmeyi hedefleyen projede engelli ve engelli yakınlarına öncelik tanınacak.

 

İSTİHDAM SAĞLANACAK

İmzalanan iş birliği protokolü hakkında bilgi veren Kocaeli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, “herhangi bir mesleği olmayan, bir mesleği olmakla birlikte alanında iş bulamayan ve ya yeterli deneyime sahip olmayan kayıtlı işsiz bayanlarımız için nitelikleri geliştirilerek istihdam sağlanacaktır. Bu amaçla bizde bu protokolü imzaladık. Önümüzdeki süreçte İŞKUR İl müdürümüz Ulvi Yılmaz ile bayanlar için ekiplerimiz ile belirlediğimiz makinacı(dikiş), aşçı ve kuaför alanında kurslar açacağız. Açılacak kurslarımız kontenjanlarla sınırlı olacaktır. Tüm bayanlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki