İzmit ilçe merkezinde bir camiinin çay bahçesinde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Kocaeli Polisi, bir oteli adeta genel eve çeviren ve camii bahçesinde fuhuş pazarlığı yaptıkları iddia edilen 6’sı hayat kadını 12 kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgi ve iddialara göre; İzmit İlçesi merkezinde bulunan tarihi Fevziye Camii’nin bahçesinde fuhuş yapıldığına dair ihbarlar alan Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Ekipleri, konu ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.  Yapılan teknik ve fiziki takipler sonucu, bazı kadınların camiinin bahçesinde oturan erkekleri gözlerine kestirdikten sonra yanlarına giderek sohbet ettikleri, daha sonrada para karşılığı fuhuş teklifinde bulunduklarını belirledi. Teklifi kabul edenlerin ise yine İzmit İlçe merkezinde bir otele yönlendirdikleri ve resepsiyona 100 lira bir komisyon vererek kayıt yaptırdıkları, daha sonra pazarlık yapan kadınların gelip müşterileri ile birlikte olduğu tespit edildi.

 

DÜĞMEYE BASILDI

Polis takibe devam ettiği esnada,  Otelin resepsiyonunda en az  4 yabancı uyruklu kadının bulunduğu,  buraya gelen müşterileri  ile otelde  birlikte oldukları,  hatta  özel  taksici ile  bazen de müşterilerinin istedikleri adreslere gittikleri  belirlendi. Ahlak Büro Ekipleri, olayla ilgili yeterli delil ve bilgiye ulaşınca operasyon için düğmeye bastı.

 

AİLE OTELİ GENELEVE DÖNMÜŞ

Polisin düzenlediği operasyonda 2’si Azeri, 2’si Özbek ve 2’si Türk olmak üzere 6 hayat kadını gözaltına alındı.  Ayrıca fuhşa teşvikte bulunan, yer temin ederek ve aracılık yaptıkları ileri sürülen cezaevinden izinli çıktığı öğrenilen otel sahibi E.K(24), otel sahibinin babası B.K(56) otel sahibinin kuzeni O.K(45),  Resepsiyon görevlileri E.B(30), C.K(30)  ile taksici E.K(43)’de gözaltına alındı. Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheliler Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Operasyon kapsamında ifadeleri alınan yabancı uyruklu hayat kadınları  sınır dışı edilmek üzere Kocaeli İl Göç İdaresine gönderilirken, 2  Türk hayat kadını ise serbest kaldı.