Cami cemaati tek yürek oldu!

Gebze Gaziler Mahallesi’nde bulunan Karakoyunlu Cami cemaati namaz çıkışı İsrail’i protesto etti. Vatandaşlar İsrail aleyhine sloganlar attı.
20 Temmuz 2014, Pazar - 15:41

Gebze Gaziler Mahallesi Nesil Caddesi üzerinde bulunan Karakoyunlu Cami cemaati dün namaz çıkışı Filistin’de katliamlara devam eden İsrail’i protesto ettiler.   Sivillere ve çocuklara yönelik saldırının kabul edilemez olduğunu söyleyen cemaat İsrail’in büyük bir insanlık suçu işlediğini belirterek, bu dünya da ve öteki dünya da bu katliamı yapanların ve onlara destek verenlerin hesap vermekten kaçamayacaklarını söylediler.  Öte yandan Caminin dış kısmına Türk bayrağı ile Filistin bayrağı asıldı.

MEMOĞLU, ZULME SESSİZ KALINAMAZ

Karakoyunlu Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nurettin Memoğlu, yapılan eylemin kendiliğinden oluştuğunu, insanların Filistin’de yaşanan zulmü sessiz kalmadığını belirterek, “Böyle bir vahşet karşısında insan olan herkesin ayağa kalkması gerekiyor. Cami cemaatimiz namaz sonrası İsrail’i protesto ettiler.  İsrail’in yaptığı insanlık dışı olduğu için herkes infial halinde. Bu katliamları yapanları kınıyor ve lanetliyoruz.”dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki