Camiler haftası kutlandı

26 Ekim 2014, Pazar - 12:47

 

 

Çayırova Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, göreve geldiklerinde 8’i kadrolu, 7’si kadrosuz 15 camileri olduğunu, bugün ise 41 camiye ulaştıklarını belirtti.

Çayırova Müftülüğü Camiler Ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda bir program gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen programda camilere katkıda bulunan kişiler plaket verildi. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Çayırova Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, Cem Evi ve Cami dernek yönetimleri, cami imamları ve müftülük personelinin katıldığı programa Yeni Mahallle Merkez Camii İmam Hatibi Davut Kalkan tarafından okunan kur’an-ıKerim tilaveti ile başlanıldı. Ardından Yasin Özgür, Selahattin Pala, İbrahim Gedikli, M. Akif Özdemir, Nizamettin Polat, Davut Kalkan ve Seyit Güler tarafından tasavvuf musikisi konseri verildi.

İLÇE 41 CAMİ VAR

Konserin ardından kısa bir konuşma yapan Çayırova Müftüsü İbrahim Kadıoğlu, göreve geldiklerinde 8’i kadrolu, 7’si kadrosuz 15 camileri olduğunu, bugün ise 41 camiye ulaştıklarını belirtti. Kadıoğlu; “Bu mabetlere kimi arsa verdi, kimi kısmen yardım etti, kimi tamamını yaptırdı, kimi fikren, kimi emekle yardım etti. Her mahallemizdeki bir caminin bir tarafı Kur’an Kursu. Dernek başkanlarımız çok çalıştı. Maddi bakımdan zor günler yaşadık. Ama bazı camilerimizin, hayır severler tarafından tamamen yaptırılması, bazılarınında kısmen yaptırılması işimizi kolaylaştırdı. Şuanda 9 camimiz inşaat halinde. İnşallah onlarıda tamamlayacağız. Bizim burada plaket verirken gözden kaçırdığımız insanlar olabilir. Onlar bize gücenmesinler çünkü mükafatın büyüğünü Allah verir” dedi.

PLAKET VERDİ

Kadıoğlu konuşmasının ardından ilk olarak Camilere ve Kuran kurslarına yaptıkları katkılardan dolayı Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ulaştırılmak üzere Demirci’ye plaketlerini verdi.  Daha sonra ilçede yaptırılan camilere çeşitli şekillerde yardım yapan kişi ve kuruluşlara plaket takdimi gerçekleşti. 


 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki