Canlı bombalara dikkat!

Ankara’da meydana gelen patlama sonrası, terör örgütü IŞİD’in yeni bir canlı bombalı saldırısına karşı, tüm Türkiye’de alarma geçildi
24 Ekim 2015, Cumartesi - 15:58

Emniyet ve istihbarat birimleri, terör örgütü IŞİD üyesi 1’i yabancı 4 kişinin sansasyonel bir eylem için kısa süre önce Suriye’den Türkiye’ye giriş yaptıklarını belirledi. Türkiye’de uçak veya gemi kaçırmak ya da bir miting alanında eylem gerçekleştirmek üzere talimat aldıkları düşünülen teröristlerden 3’nün ‘Dokumacılar’ olarak bilinen ve hakkında soruşturma açılan gruba bağlı oldukları açıklandı. Yetkililer, şüphelileri gören vatandaşların polise ihbarda bulunmaları konusunda uyardı.

SAHTE KİMLİKLERİ VAR

Yakalanmamak için sahte kimlik kullandıkları düşünülen teröristlerin fotoğrafları, kimlik ve sahte kimlik bilgileri basınla paylaşıldı. 1993 Adıyaman doğumlu Ömer Deniz D.’nin Emre Kaya adına, 1983 Adana Yüreğir doğumlu Savaş Y.’nin Hamza Tonbak adına, 1995 Adıyaman doğumlu Muhammet Zana A.’nın Murat Özalp adına ve 1995 Kazakistan doğumlu kadın terörist Walentina S.’nin, Yıldız Bozkurt adına sahte kimlik taşıdıkları belirtildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki