Cansu yoğun bakımda tutuluyor

04 Temmuz 2015, Cumartesi - 01:39

 

İzmit İlçesi Umuttepe mevkiinde meydana gelen feci trafik kazasında, 15 yaşındaki Cansu Çelik’in kolu koptu.  Genç kızın kopan kolu İstanbul’da başarıyla dikildi.  Genç kız hastanede hala yoğun bakım servisinde tutuluyor

Kocaeli’de oldukça geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen iş adamı Muammer Çelik’in 15 yaşındaki kızı Cansu Çelik Çarşamba günü saat 15.00 sıralarında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi gören bir yakınını ziyaret etti. Ziyaret sonrası yine kendisi ile aynı kişiyi ziyarete gelen bir tanıdığının motosikletine binerek İzmit’e doğru yola çıktı.  Cansu Çelik’in de üzerinde bulunduğu motosiklet, geri dönüş yolunda hususi bir otomobil ile çarpıştı. Kazada Genç kızın hırkası motosikletin tekerleğine sıkıştı ve genç kızın kolu koptu. Kaza sonrası yoldan geçmekte olan bir sürücü hemen aracını kenara çekti ve kolu kopan yaralı genç kızı, kopan kolu ile birlikte yakında bulunan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı.  Genç kız burada yapılan ilk müdahale sonrasında helikopterle İstanbul’daki Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

10 GÜNLÜK HASSAS SÜREÇ

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan ilk müdahale sonrasında İstanbul’a sevk edilen Cansu Çelik, götürüldüğü hastanede hemen ameliyata alındı.  Hastanede bulunan El Cerrahisi Kliniğinde Doç. Dr. Kahraman Öztürk ve ekibi tarafından yaklaşık 8 saat süren ameliyat oldukça başarılı geçti.  Genç kızın omzundan itibaren kopan kolu yerine dikildi.   Ancak bu tür ameliyatlarda 1 haftalık sürecin çok önemli olduğu ve beklenilmesi gerektiği ifade edildi.   Kızı ile ameliyattan çıkıp yoğun bakım ünitesine gittiği esnada görüşen Muammer Çelik “ Bana ’baba kolum yerinde mi?’ diye sordu. Bende evet dedim.  Sonra korkmamı söyledi. Yoğun bakım servisine alındı. Şu anda durumu iyi ama bu tür operasyonlarda 10 günlük süreç çok önemliymiş bekliyoruz” dedi.   Dün öğlen saatlerinde tekrar ulaştığımız Muammer Çelik “ Kızım hala yoğun bakım ünitesinde tutuluyor. 10 günlük hasas bir süreç var geçmesini bekliyoruz. Arayan, mesaj atan ve buraya gelerek geçmiş olsun diyen  tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki