Çayırova Anadolu Yıldızları Üç Ayrı Derece Edindi

Çayırova Anadolu Yıldızları Üç Ayrı Derece Edindi
13 Mart 2016, Pazar - 15:15

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun her yıl düzenlediği kulüpler arası halk oyunları yarışması ilimizde gerçekleşti.

Çayırova Anadolu Kulübü yarışmada üç ayrı derece edindi. Küçükler düzenlemesiz dalda Gümüşhane yöresi ile ikinci, Bayburt yöresi ile üçüncü, Yıldızlar düzenlemesiz dalda ise Erzurum yöresi ile birinci oldu. Atatürk Spor Salonu’ndaki şampiyonada 18 kulüp, 8 ayrı kategori ve 2 ayrı dalda yarıştı. Yarışmada Kocaeli Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik ve Spor Kulübü geleneksel Düzenlemesiz Dalda Gençler Kategorisinde il birincisi olurken, Geleneksel Düzenlemeli Dalda Yıldızlar Kategorisinde il ikincisi oldu. Kategorilerinde birinci olan topluluklar bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandı. Marmara Bölge Yarışması 26-27 Mart tarihlerinde yine ilimizin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Marmara Bölge Yarışması’nda birinci olan topluluk ise bir üst basamak olan Türkiye finallerinde bölgelerini temsil edecek.

KÜÇÜKLER DÜZENLEMESİZ DAL:,Kocaeli Folklor Eğitim G.S.K. (Muş Yöresi),Çayırova Anadolu Kulübü (Gümüşhane Yöresi),Çayırova Anadolu Spor Kulübü (Bayburt Yöresi),YILDIZLAR DÜZENLEMESİZ DAL:
Çayırova Anadolu Spor Kulübü (Erzurum Yöresi),Armelit Gençlik Spor Kulübü (Trabzon Yöresi)
Gölcük Belediyesi Spor Kulübü (Ardahan Yöresi)

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki