Çayırova Belediyesi Ağustos Ayı Meclisinde

BAŞKAN DÜMENE GEÇTİ
04 Ağustos 2015, Salı - 20:35

Çayırova Belediye Meclisi dün gerçekleştirildi. Şevki Demirci başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri ele alındı.

Ağustos Meclisi Geçen toplantının tartışma konusu olan 4500 m2 arsa satışı bu Mecliste de gündeme geldi. CHP’nin yazılı soru önergesine yanıt veren Başkan Demirci, “Kanunlara uygun yapıyoruz. Belediyemize ait hisseli bir yer. Arsa değil sadece bir yol burası. Karayolları sınırları içerisinde kalan ölü bir yer. Ölü bir yeri değerlendirdik biz. Burası satıldı. Bu satışı yaparken Meclis kararın gerek yok. Büyükşehir Meclisi’nden geçen bir yer.”dedi. Saadet Partili Ali Uçar yerin belediye hissesine ait olmadığını ve tahsis edilmiş yer olduğunu belirterek, yerin ihaleye çıkartılmadan neden satılmadığını sordu. Demirci ise bu şekilde yerin satılamayacağını belirterek ölü olan bu yerin Çayırova için okul olacağını söyledi.

 

BAŞKAN DEMİRCİ, HEPSİNİ SATACAĞIM

Çayırova belediye başkanı meclisten yaptığı açıklamada yıllardır Çayırova belediyesinin yerlerini bedavadan kullanan atıl durumdaki yerleri hepsini satacağım diyerek Çayırova belediyesinin kasasına koyarak ilçemiz için kullanacaklarını belirtti ve sadece Çayırova belediye başkanı olarak Çayırova halkına hesap vereceğini belirtti. Arsa satışı Başkan Şevki Demirci ile Saadet Partili Ali Uçar arasında tartışmalara neden olarak, Demirci Ali Uçar’ı Show yapmakla suçladı. Demirci bu durumda olan bir kaç yer daha olduğunu söyleyerek onları da satacaklarını söyledi. Demirci, “Ali bey ben size hesap vermek zorunda değilim. Bizi buralara getiren insanlara hesap vereceğim. Kanun açık, serbestsiniz. Bunun gibi olan yerler varsa bakacağım, bedava kullanılan yerler varsa, belediyenin yararlanamadığı yerler varsa hepsini satacağım. Çünkü Kent Meydanı, sanayi sitesi gibi yerler yapacağım. ”diye konuştu.

 

SP ÖZÇELİK, ŞOW KELİMESİNİ ÜZERİMİZE ALMIYORUZ

Çayırova belediyesi hararetli geçen gündem konuşmalarında SP gurup sözcüsü Zeki Özçelik başkanın yaptığı burası şow yeri kelimesini üzerimize almıyoruz diyerek bizim şov ile işimiz olmaz Çayırovanın her zaman menfaattarını savunmak için buradayız dedi. Komisyondaki arkadaşlar zamanında bizleri bilgilendirseydi bu konu buraya kadar gelmezdi suçu arayacaksanız kendi içinizde arayın dedi. Bizimde kendi halkımıza cevap vereceğimiz konular vardır diyerek sözlerini noktaladı.

 

CHP’Lİ HONCA, EŞİT OLUNMALI

Çayırova CHP belediye meclis üyeleri sundukları önergeler ile herkese eşit bir hak ile bir paylaşımdan yana olduklarını belirtti. 4500 m bir önceki meclis gündemine gelen arsa satışın meclise gelmeden sözlü tarafımıza yazılı olarak iletilmesini istediler. Kurban satış yeri ile ilgili Çayırova kulüpler birliği nezaretinde eşit olarak ilçemizdeki spor kulüplerine dağıtılmasını belirttiler. Kentsel dönüşüm kapsamında Emek ve İnönü mahallerinde İmar, doğalgaz, su, elektrik ile yaşanan sıkıntıların bir an önce aşılmasını belirtti.

 

DEMİRCİ, HERKES PASTADAN PAYINI ALACAK

Başkan Demirci, CHP gurup sözcüsü A.Kadir Honca’nın yaptığı konuşmasından sonra Biz tokı konutlarında en iyisini yaptık belediye kasasına 6 ay içerisinden 19 trilyon nakit para girecek. Kent meydanı okullar, küçük sanayi sitesi otogar semt konakları için Çayırovanın yararına kullanacaklarını belirtti. Kurban yeri içinde ilçemizdeki spor kulüplerine adaletli bir şekilde paylaşacaklarını söyledi. Emek ve İnönü mahallerinde yaşanan sıkıntıları hep birlikte el ele çözmek için ortak adımların atılması lazım dedi. Başkan Demirci Fatih Caddesinde çalışma startını vermiş bulunmaktayız diyerek Çayırovamıza yakışan bir Cadde yapacağız göreceksiniz dedi.

 

KAMERALAR KAPATILDI

Toplantı başlamadan önce Belediye Başkanı Şevki Demirci bir karar alarak Basının kamerayla görüntü almasını yasakladı. Basına uygulanan bu sansürün gerekçesi olarak işse Demirci çeşitli dedikoduların üretilmesini gösterdi. CHP Grubu Başkan Demirci’nin bu yöndeki kararına tepki göstererek yapılanın sansür olduğunu dile getirdi. Saadet Partisi sözcüsü Zeki Özçelik basına uygulanan sansüre karşı çıkarak bütün görüntülerin alınmasını istedi. Demirci uygulamanın sansür olmadığını ifade ederek, bazı Meclis üyelerinin Show amaçlı kameraları kullandığını savundu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki