Çayırova Belediyesi Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

13 Ocak 2015, Salı - 13:27

 

Çayırova Belediyesi tarafından, yoğun kar yağışı ve soğuk havalar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için araziye yem bırakıldı.

 

 

Çayırova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için çalışma başlatarak çeşitli noktalara yiyecekler bıraktı. Mevcut besleme noktalarının yanı sıra ilçenin farklı bölümlerinde sokak hayvanlarının yoğunluğuna göre yiyecekler bırakılıyor. Olumsuz hava koşulları devam ettiği sürece Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından belli aralıklarla yem bırakılmaya devam edileceği bildirildi. Başlatılan çalışma ile beraber yemek firmaları, lokantalar ve sanayi kuruluşlarından artan ekmek ve yiyecekleri toplayan ekipler, sokak hayvanlarını beslerken bir yanda da geri dönüşüme katkıda bulunuyorlar.
Çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Şevki Demirci: “kar yağışı ve olumsuz hava koşulları belki de en çok sokak hayvanlarını etkiledi. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından şehrin belli noktalarına sokak hayvanları için yem ve ekmek bırakılıyor. Kar yağışı yoğun olduğu ve olumsuz hava şartları devam ettiği sürece bu çalışmamız devam edecek” şeklinde değerlendirmede bulundu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki