Çayırova' da Silahlı Soygun

09 Şubat 2015, Pazartesi - 16:00

Çayırova meydana gelen olayda Benzin istasyonunun Marketini silahla soyan M.Ç (28 ) isimli şahıs olaydan kısa bir süre sonra Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince yakalanarak göz altına alındı.

Çayırova Şekerpınar Mahallesi Turgut Özal Caddesi üzerinde faaliyet gösteren OPET Benzin istasyonunun Marketine gece 21.00 sıralarında gelen yüzü kar maskeli ve elinde silah olan bir şahıs Marketin içerisine girerek elindeki silahı Market çalışanına doğrultu. Market çalışanından kasada bulunan 7.500 TL ile vitrinde bulunan sigaraları aldıktan sonra, Market çalışanından gizli bölümdeki sigaraları da alıp olay yerinden hızla yaya olarak kaçar.
Market çalışanı genç soygun şokunu atlattıktan sonra olayı hemen Polise haber verir. Olay yerine kısa sürede gelen Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Asayiş Şubesi ekipleri Market çalışanından aldıkları ifade neticesinde polis soygunu gerçekleştiren şahısın gizli bölmeyi bilmesi Benzin İstasyonunda çalışanlardan şüphelenmelerine neden oldu. Polis hemen benzin istasyonunun çevresindeki güvenlik kamerası kayıtları üzerinde yaptığı inceleme neticesinde soygunu gerçekleştiren şahsı, başına kar maskesini takmadan önceki görüntülere ulaştılar ve şahısın eski Benzinlik çalışanlarından M.Ç ( 28) olduğunu tespit ettiler. Asayiş şubesi ekipleri soygunu gerçekleştiren M.Ç’nin İstanbul Tuzla Şifa mahallesindeki adresine yaptıkları operasyonda Benzin istasyonunun Marketinden çaldıkları, 7.500 Lira para ve Sigara ile olay da kullandığı silahla birlikte ele geçirildi. Şahıs yapılan sorgulamasının ardından çıkarıldığı Gebze Cumhuriyet Savcılığınca Denetim Serbeslik yasasından bırakıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki