Çayırova Emin ellerde

Çayırova Emin ellerde
29 Temmuz 2016, Cuma - 23:03

Çayırovada vatandaşlar, milli iradeye sahip çıkıp darbe girişimine tepki göstermek için gerçekleştirdiği demokrasi nöbetini sürdürüyor.

 

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından binlerce vatandaş, Çayırova Polis Merkezi önünde demokrasi için nöbet tutuyor. Aradan geçen 14 güne rağmen coşku ve heyecanından bir şey kaybetmeyerek demokrasi nöbetini sürdüren binlerce vatandaş, akşam saatlerinde, ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla Çayırova Polis Merkezi önünde bir araya geldi. Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çağrısıyla meydanları dolduran toplumun her kesiminden demokrasi ve milli iradeye sahip çıkan binlerce vatandaş,14. günde demokrasi nöbetine devam etti. Yaklaşık 10 bin kişinin olduğu demokrasi nöbetinde yerel halk sanatçısı Orhan Çakmak sahneye çıkarak ilahiler seslendirdi.Çayırova Ak parti ilçe başkanı Zafer Kılıç ve  Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin bir an bile ayrılmadığı demokrasi nöbetinde sivil toplum örgütü temsilcileri de yoğun katılım gösterdi. Türk bayraklarıyla birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı nöbette, her gün olduğu gibi demokrasi şehitleri için Kuranı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi.

Kılıç; Halkımız destan yazıyor

Ak parti Çayırova ilçe başkanı Kılıç, halkın demokrasi ve milli irade nöbetlerinde adeta destan yazdığını belirterek, yediden yetmişe herkesin sabahlara kadar adeta destan yazdığını söyledi. Vatandaşların akşam saat sekizde kendiliğinden meydanı doldurduğunu dile getiren Kılıç,bu alanlar gösteriyor ki halka rağmen bu ülkede hiçbir kuvvet bir şey yapamaz.Bu kutlu nöbette bizleri bir an bile yalnız bırakmayan halkımıza saygılarımı sunuyorum dedi

Demirci;Halkımız kahramanlık örneği sergiliyor

Çayırova belediy başkanı Şevki Demirci;15 Temmuz darbe girişiminde halkamızın büyük kahramanlık örneği gösterdiğini söyledi.Demirci,Her zaman dile getirdiğimiz gibi yine söylüyorum bu aziz milletimiz bir kez daha gösterdi ne kadar büyük bir millet olduğumuzu. Bu halk her şeyin en güzeline laiktir, Bizleri haftalardır yalnız bırakmayan bu aziz halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum, Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir emrine kadar bu kutlu nöbetimiz devam edecek dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki