Çayırova Kızılay’dan Örnek Proje

13 Haziran 2015, Cumartesi - 13:17

Türk Kızılay'ı Çayırova Şubesi tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya basın mensupları ve Çayırova'da faaliyet gösteren 9 mahalle muhtarından dördü katıldı.

 

Keskinoğlu, Her şey Çayırova İçin

Şube bahçesinde gerçekleşen toplantıda ilçede yardıma muhtaç aileler için hayata geçirilmesi planlanan bir proje tanıtıldı. Projeye ilişkin tanıtım açıklamasını yapan Türk Kızılay'ı Çayırova Şube Başkanı Halil Keskinoğlu, " Uzun bir süredir depreme dikkat çeken konferanslar düzenledik. İlçenin sosyal etkinliklerine ve eksikliklerine katkı sunmak istiyoruz. Bu katkıyı sunma yolunda muhtarlarımızdan da katkı bekliyoruz. Katılım yapmalarını istiyoruz. Onlar olmazsa biz bu çalışmaları kime ve niye yapacağız. Kimseye anlatmadan ya da paylaşmadan yapsak hoşgörüsü ve paylaşımcılığı olmayan bir kurum olarak değerlendiriliriz. Biz Çayırova olarak her zaman farklı olmalıyız. Seçimlerde hepimiz farklı partilere oy kullanmış olabiliriz. Ancak seçim bitti ve hepimiz kol kola girip Çayırova için bir arada çalışmaya devam etmeliyiz. "dedi.

Çayırova Kızılay’dan Örnek Proje

Projeye ilişkin açıklama yapan Keskinoğlu, "Projemizi Vali beyle paylaştık. Kendisi Çayırova Kaymakamı ile görüşerek konuyu ulusal basına dahi taşımayacağını belirtti. Projemiz 10'u  bir yerde. Bugün herkes kendi evine ekmek alırken ihtiyaç sahibi komşusu içinde fazladan bir ekmek alabilir. Kimse buna almam demez. Biz günde 1 TL Kızılay Kumbaralarına atarak ayda 30 TL 10 aileden 300 TL bağış elde ederek makbuz karşılığı bir ailenin elektrik, su ve bazı ufak tefek ihtiyaçlarını gidermek istiyoruz. Projemizin kamuoyunda tanıtılmasını istiyoruz. "dedi. Projeye ilişkin broşürler muhtarlık ofis camlarına asılarak tanıtımın daha geniş kitlelere ulaşması hedeflen iliyor diye konuştu.

 

Sadece 4 Çayırovalı Muhtar Geldi

"Çayırova Kızılay ilçenin düşkünleri, ihtiyaç sahipleri, doğal afet zedeleri için gönüllü çalışan bir dernektir. Kızılay için duyarlı olmamak vatandaşa duyarlı olmamaktır. Eğer muhtarlarımız böylesine hassas bir konu ve dernek için davetimize icap etmiyorsa mahalleleri ve mahalle yaşayanlarına da karşı duyarlı olmadıkları ortaya çıkıyor." diyen Türk Kızılayı Çayırova Şube Başkanı Halil Keskinoğlu, "Seçimle ve vatandaşın oyları ile gelen insanların sonra oy aldıkları insanlara değer vermemesi, yüksekten bakmasına ilişkin sonuçlar tüm seçilenler için geçerlidir. Muhtarlarımızda buna dahildir. Vatandaşına karşı ilgili alaka ve duyarlılık göstermeyen muhtarlarımız oralarda kalıcı olmadıklarını bilemeleri gerekir. "dedi. Toplantıya Çayırova Mahalle Muhtarı Ermiş Özmen, Emek Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çapkın, Şekerpınar Mahallesi Muhtarı Bekir Şahin, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven katıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki