ÇAYIROVA MÜFTÜLÜĞÜNDEN EN FAYDALI SEMİNER

10 Şubat 2015, Salı - 15:47

 

            Bilindiği gibi Kur’an kurslarında yaş sınırının kaldırılmasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı okul öncesi çocuklar için 4-6 yaş arası Kur’an kursları açmaya başladı. Bizlerde Çayırova Müftülüğü olarak 4-6 yaş arası yavrularımız için İlçemizin bazı mahallelerinde 4-6 yaş grubu çocuklar için Okul öncesi Kur’an kursları açmak için çalışmalara başladık. Şu anda Çarşı caminin altında 4-6 yaş grubuna yönelik Fidanlar Kur’an kursumuz bulunmaktadır. Çayırova Müftüsü İbrahim KADIOĞLU bu bağlamda şunları söyledi; Denebilir ki Diyanet İşleri Başkanlığının en güzel hizmetlerinden biri hatta en önemlisi 4-6 yaş grubu çocuklara kreş niteliğinde sıbyan Kur’an kursları açılması çok önemli bir hizmettir. Her türlü takdirin üzerindedir.

            Bu kapsamda 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında görev alacak hocalarımızı çocuk eğitimi konusunda yetiştirmek için İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü olarak 4-6 yaş grubu çocukların eğitimi konusunda Fevzi Çakmak Kur’an kursunda toplamda 296 saat sürecek olan seminer düzenlendi. Seminer 28 Mayıs 2015 tarihine kadar devam edecektir. Semineri Çayırova’da görev yapan öğretmenlerden Merve COŞKUN ve Elif ASLANTÜRK vermektedirler.

            İnşallah bu eğitimi almış hocalarımız sayesinde Çayırova’daki yavrularımıza dini ve milli bilgilerimiz daha sağlam kaynaklardan öğretilmiş olacaktır diyen Müftü sayın İbrahim KADIOĞLU başta dersleri verecek olan hoca hanımlara ve katılan tüm bayan hocalara teşekkür etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki