Çayırova Ordulular Şehitlerimizi andı

Çayırova Ordulular Şehitlerimizi andı
20 Mart 2016, Pazar - 14:39

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümü, Çayırovada Ordulular derneği öncülüğündeki programda Çayırovalılar bir araya geldiler.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümü Kutlama Programı kapsamındaki program Çayırova belediye kültür salonunda yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması Şehitlerin Aziz Ruhları için Kur'an-ı Kerim okunması ve Hatim Duası, İlahiler, Şiirler, Slayt Gösterisi.

Çayırova Ordulular Dernek Başkanı Ramazan Demir'in açılış konuşması İlahayatçı İmam İsa Bacacı Hoca 'nın "Çanakkale’den günümüze yansıması" konulu  konuşması ile gerçekleşen buluşmada bir araya geldiler.Çayırova Ordulular dernek başkanı Ramazan Demir ve yöneticileri, Çayırova Atatürk mahalle muhtarı Hasan Özkoca, STK başkanları ve çok sayıda Çayırovalılar aileleri ile birlikte gerçekleşen Çanakkale şehitleri anma programında yerlerini aldılar.

Ramazan Demir, Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

Açılış konuşmasını Çayırova Ordulular dernek başkanı Ramazan Demir yaptı.“Çanakkale zaferiyle birlikte şehitler günü diye de ithaf ettiğimiz bu zafer gününde tarihin her döneminde kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek makam ve mevkilerin en yücesi şehitlik mertebesine ve onuruna erişen tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde ve manevi huzurlarında saygı ile eğiliyoruz.” Şeklinde konuştu. Çayırova Ordulular derneği olarak 2016 yılında yapacakları kültürel etkinlikler ile hız kesmeden birlikte daha güzel başarılara imza atacaklarını belirtti.

İsa Bacacı Hocadan "Çanakkale’den Günümüze Yansıması"

Daha sonra İlahayatçı İmam İsa Bacacı Hoca 'nin "Çanakkale’den günümüze yansıması" konulu  konuşması,Çanakkele’de vatan uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizin o zamanlarda yaşadıkları zor şartları anlatması salonu dolduranları hüzünlendirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki