Çayırova Zabıta ekipleri görev başında

01 Mart 2015, Pazar - 00:49

İlçe sınırları içerisinde vatandaşların sağlık ve huzurunu sağlamaya çalışan Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü periyodik olarak sürdürdüğü denetimlere hafta sonu kurulan Cumartesi pazarında devam etti.

Çayırova Belediyesi zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde genel temizlik ve etiket kontrolünün yanı sıra kurallara uymayan pazar yeri esnafı da sözlü olarak uyarıldı. Uyarıları dikkate almayan esnaflara cezai uygulama getireceklerini de belirten zabıta ekipleri, hijyen kuralları başta olmak üzere pazarda satılan tüm gıdaların ve ürünlerin genel kontrolünü yaparak, halkı ve esnafı bilgilendirdi. Yapılan denetimlerde tüm pazar tezgahlarını titizlikle inceleyen ekipler malların etiketli olarak satılmasını, hijyen kurallarına uygun olarak çalışılmasını ve sağlıklı gıdaların vatandaşa ulaştırılmasını sağlamak amacı ile denetimlerini sıklıkla gerçekleştireceklerini belirttiler.

Çayırova ilçesinde temiz ve sağlıklı gıda satımını ve pazarların tertip ve düzen bakımından daha iyi şartlara kavuşturulması adına yaptığı denetimlerde yenilikleri de pazar yerlerine götürmeyi hedef olarak gören Çayırova Belediyesi pazarcı esnafına tek tip kıyafet uygulaması imkanını sunuyor. Kontrollerdeki amaçların esnafa para cezası kesmek olmadığını belirten yetkililer, kontrollerin vatandaşa sunulan hizmetlerde kaliteyi ve hijyeni korumak amaçlı olduğunu vurguladılar. Bu çerçevede yenilikleri de pazar yerine taşımak için bir çalışma başlatacak olan Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tek tip kıyafet ile pazar yerlerine daha düzenli bir görünüm getirecek. Vatandaş ve esnaf arasındaki alışveriş bağlarını güçlendirme yönünde tek tip kıyafet uygulaması başlatacak olan belediye aynı zamanda esnaflara yaka kartı uygulaması yapacak ve vatandaşların esnafları tanımasını sağlayacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki