Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Çayırova ilçesinde kanalizasyon altyapı hatlarının düzenli çalışmalarını sağlamak için temizlik çalışmaları yapıyor. İlçe genelinde yapılan çalışmalar, Yenimahallede devam ediyor.

Kocaeli’nde “sıfır atıksu” ilkesi ile ülkemizde öncü olan İSU Genel Müdürlüğü, işlettiği kanalizasyon hatlarının düzenli çalışmalarını sağlamak için bakım ve onarım hizmetleri yürütüyor. İl genelinde yapılan bakım çalışmaları Çayırova İlçesinde devam ediyor. İlçeye bağlı Yeni Mahalle, Özgürlük ve Şekerpınar mahallelerinde yaklaşık 11 km uzunluğundaki kanalizasyon hattı, kanal temizleme araçları ile temizlenerek düzenli akışları sağlandı.

Ekipler son olarak, Yeni Mahallenin 5134, 5134/1 ve 5127 nolu sokaklarında temizlik çalışmaları yapıyor. Hatlar, öncelikle kanal görüntüleme robotları ile inceleniyor. Ardından da kanal temizlik araçlarının sağladığı yüksek basınçlı su ve vakumlama sistemleri ile temizlikleri yapılıyor.

Yapılan temizlik çalışmalarında bina çatılarının yağmursuyu drenajlarının kanalizasyon hattına bağlı olmasından dolayı kum ve çakıl ile, ayrıca, evlerden atılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller gibi malzemeler çıkartıldı. Çıkartılan malzemeler de atık bertaraf alanlarına nakledildi.