Çayırova'da Turizm Haftası Kutlandı

Çayırova’da 2015 yılı Turizm Haftası görkemli bir programla kutlandı.
16 Nisan 2015, Perşembe - 17:02

Yapı ve Kredi Bankası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde İlçe Kaymakamımız Turgut ÇELENKOĞLU, Çayırova Belediye Başkan yardımcısı Refik TARTAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener DOĞAN, İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül,  Yazı işleri Müdürü, Nüfus Müdürü, Vakıf Müdürü, Mal Müdürü, Okul Müdürleri, Okul Aile Birlik Başkanları,  Erzurum Spor Kulübü, Anadolu Spor Kulübü, Gümüşhaneliler Derneği, Kars Serhat Derneği, Erzincanlılar Derneği, Bayburtlular Derneği, Çayırova Kızılay Şubesi ve diğer yöresel derneklerinin katılımı bir dizi etkinlikle kutlandı. Vatandaşların yoğun ilgisinin olduğu Kutlama Proğramı okul bahçesinde 15 Nisan Çarşamba günü saat 10.30’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul müdürünün açılış konuşmasından sonra İlçe Kaymakamımız sayın Turgut ÇELENKOĞLU tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapıldı.  Turizm konulu şiir okundu.
Tulum, Kemençe, Saz, Davul, Zurna çalgı aletleri eşliğinde yöresel müzikler icra edildi. Çanlı müzik dinletisi beğeniyle izlendi. Öğrenciler tarafından Turizm konulu skeç gösterisi yapıldı. Gümüşhane yöresi Halk Oyunları gösterisi ve Trakya yöresi Halk oyunları gösterisi sergilendi.
   Yöresel kıyafetlerimiz öğrenciler tarafından Defile sunumuyla sergilendi. Aşıklar atışması proğram sonunda seyircileri memnun etti. Okul bahçesinde Türkiye’mizin 7 bölgesini temsilen oluşturulan Bölgeler Çadırlarında, her bölgenin yemek kültürü ve ürünleri sergilendi. Çayırova Belediyesi tarafından kurulan ve dernekler ve veliler tarafından ürünlerin sergilendiği çadırlar İlçe protokolü ve vatandaşlar tarafından ilgiyle gezilerek yemek kültürümüz tanıtıldı.  Program sonunda 1200 kişilik Çağ Kebabı ve yöresel yemeklerden konuklara ikram edildi. Şenlik havasında geçen Turizm Haftası Kutlama programından vatandaşlar memnun olarak ayrıldılar. 
  
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki