Çayırova’dan,Bayırbucak’a yardım eli

Çayırova’dan,Bayırbucak’a yardım eli
24 Şubat 2016, Çarşamba - 15:41

Çayırova Ak Parti teşkilatı Bayırbucak Türkmenlerine yardım gönderdi. Ak Parti teşkilatı, Dilovası Belediyesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile birlikte yardımları Suriye'ye yolladı.

Bayırbucak Türkmenleri Unutulmadı

Çayırova'dan bir tır yola çıktı.

 Yardım Tır’ının gönderildiği törene, Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç ilçe yöneticileri, İHH Gebze Şubesi Başkanı Turgut Veyisoğlu, AK Parti Kocaeli il yönetim kurulu üyesi Ayşin Balcılar, AK parti gençlik kolları başkanı İbrahim Güler, Çayırova Mahalle muhtarı Ermiş Özmen ve çok sayıda partili katıldı. Çayırovada gerçekleşen buluşmada Bayırbucak Türkmenleri için yola çıkan yardım malzemeleri dualar ile uğurlandı

Başkan Demirci, Kalplerimiz Bayırbucak İçin Atıyor

Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci törende herkesi duygulandıracak sözlerle ufak bir konuşma yaptı. Konuşmada;"Kardeşlerimiz başka bucaklarda açken biz içimiz rahat bir şekilde evlerimiz de uyuyamayız. Orada mücadele var, yokluk var, açlık var. Orada yaşayanlar bizden bir şeyler bekler. Peygamberimiz'in de dediği gibi komşusu açken tok yatan bizden değildir. Ne kadar fazla yardımda bulunmak istesek de elimizden gelen bu.  Allah varlığımızı ve birliğimizi daim kılsın dedi.

Başkan Zafer Kılıç, Yardımların Devamı Gelecek

Çayırova AK Parti ilçe başkanı  Zafer Kılıç ise konuşmasında  Çayırovadaki duyarlı vatandaşlarımızdan Allah razı olsun diyerek ,Emeği geçen düşünen ve yarım ekmeğini bölerek ulaştırmamızı isteyen herkese teşekkür ediyorum. Tek dileğimiz silahların bir an önce susması ve savaşların son bulması" diyerek, Yakın zamanda Diyarbakır Sur ilçesine yardım kampanyası düzenleyeceklerini belirtti.

Veyisoğlu, Bayırbucak İçin Herkes Tek Yürek Oluyor

İHH Gebze bölgesi şube başkanı Turgut Veyisoğlu yaptığı değerlendirmede yapılan yardımlar için emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak Bayırbucak Türkmenlerine ülke genelinde yardımlar aralıksız sürmekte olduğunu belirtti.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki