Çayırova’nın Markası Sahne aldı

Halkoyunları ve cirit dalında önemli başarılara imza atan Çayırova Anadolu Spor Kulübü geleneksel hale getirdiği gecelerine bir yenisini daha ekleyerek, bir yandan Çayırovalılara eğlenceli anlar yaşatırken, bir taraftan da gösterilen performansla öğrencilerine verdikleri emeğin boşa gitmediğini gördüler.
16 Şubat 2014, Pazar - 16:22

Geleneksel hale getirilen etkinlik gecelerinin 2.si geçtiğimiz Cuma akşamı Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda izleyicilerin ayakta kaldığı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Programda halk oyunları gösterimlerinin yanı sıra, köy oyunları oynandı ve Çayırovalı ses sanatçıları sahne aldı.

Tamamen Çayırovalıların sahne aldığı geceyi izlemeye gelenler arasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanına vekaleten Mehmet Kısar, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Nizamettin Günay, Ak Parti Çayırova Belediye Başkan Adayı Şevki Demirci, Ak Parti İlçe Başkan Vekili İsmail Ballı ve yönetimi, CHP Çayırova Belediye Başkan Adayı Timur Koç, CHP İlçe Başkanı Rasim Meriç ve yönetimi, MHP Çayırova Belediye Başkan Adayı İskender Turan İlçe Başkanı İsmail Akkuş ve yönetimi, SP Çayırova Belediye Başkan Adayı İlhami Bayrak, İlçe Başkanı Mehmet Saraç ve yönetimi, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Fikriye Çelik ve Yönetimi, CHP Kadın Kolları Başkanı Türkan Kılıç ve Yönetimi, Çayırova Belediyesi Meclis Üyesi Asım Yazar, Çayırova Halk Eğitimi Müdürü ayaz Gönüldaş, Çayırova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdal Yazan, Çayırova Park Bahçeler Müdürü Mustafa Koç'ta vardı.

Sunumunu Musa Yaşaroğlu'nun yaptığı programın açılış konuşmasını Anadolu Spor Kulübü Derneği Başkanı Mücahit Polat; "derneğimizi kültürümüzün korunup gelecek nesillere aktarılması için kurduk. Çocuklarımıza gençlerimize folkloru öğretirken ata sporumuz olan ciritte ulusal ligde bir takımımız var. Sizlerinde destekleriyle faaliyetlerimizi artıracağız" dedi.

Programa Çayırova'nın güzel seslerinden Turan Ali'nin türküleri ile devam edildi. Ana sınıfları öğrencilerinden oluşan folklor ekibinin gösterilerinin ardından, "tütsün" isimli köy oyunu izleyicilerden Kamil Kayaoğlu'nun da sahneye alınmasıyla sergilendi. Kayaoğlu'nu oyuna getiren arkadaşları kemerle dövdüler.

Karadeniz yöresi çocuk ekibinin gösterisinin ardından, "kız" isimli bir köy oyunu daha yine izleyicilerden birinin katılımı ile sahnelendi. Artvin yöresi çocuk ekibinin ardından, karışık çocuk oyun ekibi gösterilerini yaptı. Tüm ekiplerin hareketli oyunları seçmeleri sebebiyle 2 saati aşkın programı izleyiciler hiç sıkılmadan izledi.

"Öküz nallama" isimli köy oyunu yine izleyicilerden birinin katılımı ile yapıldıktan sonra, Anadolu Spor Kulübü Derneği folklor eğitmenlerinden Ahmet Yılmaz, sesiyle de maharetli olduğunu gösterdi ve birbirinden güzel eserler seslendirdi. Gecenin finalini ise Anadolu Spor Kulübü Derneği'nin en hareketli ekiplerinden olan çocuk potpuri ekibi yaptı. Gece kulüp yöneticileri, eğitmenleri ve sporcularının toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki