Çayırova’nın Yatırımları Ele Alındı

23 Kasım 2015, Pazartesi - 15:40

9. İlçe Değerlendirme Toplantısı Çayırova’da Gerçekleştirildi

Kocaeli Valiliği’nin tüm ilçelerde düzenleyeceği değerlendirme toplantısına bu kez Çayırova ev sahipliği yaptı. Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, muhtarlar, belediye ve kaymakamlık birim müdürleri ve valilik daire müdürleri katıldı.

Demirci, Yatırımları Anlattı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu’nun ardından slayt eşliğinde sunumunu gerçekleştiren başkan Demirci, Çayırova’nın 2014-2019 dönemini kapsayan yatırım planı hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Sunumunda altyapı, üstyapı, çevresel yatırımlar, eğitim, sağlık ve sosyal yaşam alanları başta olmak üzere parklar noktasında bilgiler aktaran Demirci, Çayırova’nın 2019’unu inşa etme adına büyük hedefler koyduklarını ve hedeflere birer birer yaklaştıklarını açıkladı.

Çayırova’ya 300 Yataklı Hastane

Çayırova Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen ve Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen yatırım değerlendirme toplantısında 2014 yılı Mart ayından bu güne kadar gelişen süreci sunum eşliğinde katılımcılara aktaran Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, 300 yataklı hastane için çalışmaların tamamlanarak, bakanlıkça yatırım planına alındığını aktardı. Hastane konusunda Bakanlıklarla iletişim içinde olduklarını kaydeden Demirci, Çayırova’nın en büyük eksiğinin hastane olduğunu belirtti. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise hastane noktasında çalışmaları hızlandıracaklarını vurguladı.

Çayırova’lılar Kent Park’ta Nefes Alacak

Çayırova’nın yeşille bütünleşmesi ve vatandaşların daha çok vakit geçirebileceği yeni yeşil alanlar oluşturma adına büyük adımlar attıklarını vurgulayan Demirci, Çayırova’nın Kent Parkına kavuşacağını anlattı. Demirci, Yenimahalle ve Çayırova Mahallesi’nin merkezinde, ilçenin girişinde yeni bir yaşam alanı oluşturacak Kent Park projesini tamamladıklarını aktardı. Demirci, içerisinde alışveriş mağazaları, kafeteryalar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, amfi tiyatro ve restaurant olacak projeyi 2016 yılında başlayacaklarını da belirtti.

Sunumunda birçok çalışmaya değinen, projeler hakkında bilgiler aktaran Demirci, altyapı, üstyapı, çevresel yatırımlar, eğitim, sağlık ve sosyal yaşam alanlarına değindi. Mevcut durumda devam eden projeleri anlatan Demirci, 2 yeni semt konağının inşaatının sürdüğünü, özellikle sosyal tesisin kısa sürede tamamlanacağını ve aynı zamanda eğitim alanında da yeni okullarda inşaat çalışmalarının hızlandığını aktardı. Yapılan son derece faydalı ve çözüm odaklı toplantının başkanlığını gerçekleştiren Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na da teşekkürlerini sunan Demirci, Çayırova’da hizmetlere aralıksız olarak devam edileceğini belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki