ÇAYIROVA’YA DENİZ, SAĞLIĞA HELİKOPTER

Muhteşem Organizasyon Mega Projeler
12 Ocak 2014, Pazar - 18:34

CHP Çayırova Belediye Başkan adayı Timur Koç, Çayırova’nın kaderini değiştirecek dediği mega projelerini açıkladı. CHP ilçe başkanlığının mükemmel organizasyonu ile Çayırova Belediye Kültür Merkezinde sinevizyon eşliğinde açıkladığı projeler büyük ilgi uyandırdı.

Hem organizasyon hem katılımın yüksekliği hem de coşku proje toplantısını tam bir şölen havasına dönüştürdü. Proje tanıtım toplantısına CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Parti Meclisi üyesi ve Kocaeli milletvekili Kocaeli milletvekilleri M. Hilal Kaplan,Haydar Akar, CHP Kocaeli Eski milletvekili Hikmet Erenkaya,CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları Prof.Ali Akdemir, CHP Genel Merkez Danışmanı Kadri Veziroğlu, Keramettin Gençtürk,Karamürsel Belediye Başkan Adayı Asım Uğurlu,Körfez Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Reşat Başar,CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar,Gebze Belediye Başkan Adayı Yakup Yılmaz,CHP İl genel Meclis üyesi Talat Osmanoğulları,Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Yılmazel,Gebze ADD Başkanı S.Nilgün Aydın, Çayırovalı mahalle muhtarları ve Adayları ile ilçelerden belediye meclis üyeleri ve Çayırovalı yüzlerce vatandaş katıldı.

Gülümser Ayhan’ın sunumuyla, İlçe başkanı Rasim Meriç’in açılış konuşmasının arından  İl başkanı, milletvekilleri birer konuşma yaptılar. Sinevizyon eşliğinde Timur Koç tarafından sunulan projeler ise herkesi heyecanlandırdı. İşte Belediye Başkan adayı Timur Koç’un sunduğu projelerden satırbaşları…

SINIRLAR NERELERİ KAPSIYOR ?

Çayırova’yı gerçek sınırlarına kavuşturacak bu projeyle hem denize ulaşacağız hem de ilçemizin sınırlarını genişleterek yeni proje alanları kazanacağız.TSE (Türk Standartları Enstitüsü),Yüksek Teknoloji Enstitüsü (Tohum Sertifika ve Çamlık Alan), Hünkar Çayırı (Fatih Sultan Mehmet Otağı),Deniz Sahili İlçemiz sınırlarına dahil olacak.

OTOBÜS TERMİNALİ, TÜM ÇAYIROVA’YA RİNG SEFERLERİ

İlçemiz konumu itibarı ile oldukça stratejik bir merkez. Birçok bağlantı yolu üzerinde. Ancak bu kadar ulaşım olanağı varken seyahat etmek Çayırovalılar için eziyet olmakta... “Terminal Projesi”yle Çayırova’yı tüm Türkiye’ye entegre edeceğiz. Ayrıca terminal merkezli olmak üzere

tüm mahallelere “Ring Seferleri” düzenleyeceğiz. Çünkü sevdiklerinize ulaşmak, rahat seyahat etmek bu kadar zor olmamalı.

ÇÖP YER ALTINA ALINMASI

Tertemiz bir Çayırova hepimizin özlemi... Pırıl pırıl sokaklarda koşturan evlatlarımızı düşünün. Hem  kendimiz hem de çocuklarımız için sağlıklı bir çevre yaratmak boynumuzun borcu. İşte bu nedenle hayata

geçireceğimiz “Çöp Konteynerlerinin Yer Altına Alınması Projesi” ile sokaklarımız daha temiz, daha sağlıklı olacak. Bunu hak ediyoruz!

KÜLTÜR SANAT WERKEZİ NİKAH SALONLARI

Gençlerimize borcumuz var. Çünkü onlar geleceğimiz. Bu yüzden onlara nefes alacakları, eğlenecekleri, görgülerini artıracakları alanlar ve etkinlikler sunmalıyız. “Kültür - Sanat Merkezi Projemiz” doyurucu etkinlikleriyle gençler için çekim merkezi olacak. Ayrıca evlenecek çiftlerimiz için nikah salonları yaparak mutluluklarını taçlandıracağız. Mutluluk tüm Çayırovalılar’ın hakkı...

ŞEKERPINAR EK HİZMET BİNASI, ÇAYIROVA EK KAYMAKAMLIK BİNASI

Biliyorsunuz Çayırova Belediye binasını biz yaptık. Şekerpınar ve Çayırova belediyeleri birleşince hem mahalle sayımız hem de nüfusumuz arttı. Şekerpınar’da belediye hizmetleri, Çayırova’da Kaymakamlık hizmetleri aksamaya başladı. Varolan binaların sizlere hizmet vermekte yetersiz olduğunu gördük. Bu nedenle inşa edeceğimiz ek hizmet binaları işlerinizi daha hızlı çözmenizi sağlayacak. Şimdiden hayırlı olsun.

ULUSLARARASI  FUAR MERKEZİ

Çayırovamız oldukça stratejik bir sanayi bölgesi. Peki bu potansiyelini yeterince kullanabiliyor mu? Büyükşehir işbirliği ile İnşa edeceğimiz “Uluslararası Fuar Merkezi” Çayırovamız’ı tüm dünyaya tanıtacak. Bu merkez esnafımız ve işadamlarımız için yeni gelir kapısı olacağı gibi gençlerimize de yeni iş

olanakları sunacak. Çayırova dünya kenti olacak.

TAM “TEŞEKKÜLLÜ” SPOR TESİSLERİ

Sağlıklı bir nesil istiyorsak onlara gerekli donanımı sunmak zorundayız. Hayata geçireceğimiz “Tam Teşekküllü Spor Tesisleri Projesi” gençlerimiz için son derece önemli bir çalışma olacak. Futbol, yüzme, bilardo, voleybol, basketbol, bowling alanları gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak. Ayrıca bu projemiz birçok gencimize yeni iş olanağı yaratacak. Gurur duyacağımız gençler yetiştirmek için hep birlikte çalışacağız.

SEMT SPOR SAHALARI

Hayata geçireceğimiz “Semt Spor Sahaları Projesi” ile her mahalleyi spor

merkezine çevireceğiz. Böylece semtlerimiz daha çok yeşil alana, gençlerimiz de boş zamanlarında kolay ulaşabilecekleri tesislere kavuşacak.

FATİH CADDESİNE 3 ADET KATLI OTOPARK

Çayırova’nın sokakları bu nüfus yoğunluğu düşünülerek tasarlanmadığı için trafik sorunu çekilmez bir hal almış durumda. Elbette bu durum kader değil. Fatih Caddesi üzerinde yapacağımız otoparklar kent trafiğine soluk aldıracak. Caddeler ferahlayacak. Çünkü Çayırovamız bunu hak ediyor...

EMEKLİ DİNLENME EVLERİ

Emekli Dinlenme Evleri Emeklilerimize emek borcumuz var. Çünkü onlar hassas ve kırılgandır. Bu yüzden onların da yüzünü güldürecek bir projemiz var: “Emekli Dinlenme Evleri”... Bu projeyle emeklilerimizi sosyal hayata katacağız. Onlara uygun aktiviteler ve sosyal ortamlar sunacağız. Yaşlılarımız için hayırlı evlat olacağız. Çünkü onlara saygımız sevgimizden geliyor.

TOPLU KONUT  ESTETİK VE DÖNÜŞÜM  PROJELERİ

Daha önceki hizmet dönemimizde “Çağdaş Kent Toplu Konut Projesi”ni hayata Daha önceki hizmet dönemimizde “Çağdaş Kent Toplu Konut Projesi”ni geçirmiştik. En önemli gurur kaynaklarımızdan biri oldu bu proje. Ama yetmediğini de görüyoruz. Yeni konut projelerimizle Çayırova’da barınma sorunu kalmayacak. Atıl durumdaki arazi ve yapıları sahiplerinin haklarını sonuna kadar koruyarak Çayırova’ya kazandıracağız. Üstelik bu konutlar

herkesin bütçesine uygun ve hesaplı olacak. Sıcak bir yuva tüm Çayırovalılar’ın hakkı...

“ŞEHİR HASTANESİ” VE TIP MERKEZLERİ

Çayırovamız’ın en önemli ihtiyaçlarından birisi de tam teşekküllü bir hastane. Sağlık Bakanlığı ile yapacağımız işbirliği ile hemen hemen tüm birimlerin yer alacağı tam donanımlı bir hastane inşa edeceğiz. Araştırma merkezleri ve klinikleriyle hastanemiz kentimize şifa dağıtacak. Ayrıca Şekerpınar ve Çayırova merkezinde açacağımız “Tıp Merkezleri” ile sağlık hizmetlerinin herkese ulaşmasını sağlayacağız.

AMBULANS HELİKOPTER

En önem verdiğimiz projelerimizden birisi de “Ambulans Helikopter Projesi”... Büyük yerleşim yerlerinin en önemli sorunlarından birisi de ulaşımdır. Özellikle acil durumlarda hasta nakli hayati önem

taşır. Bu durumlarda tüm Çayırovalılar’a 24 saat bir helikopter ambulans hizmet verecek. Çünkü hızlı müdahale hayat kurtarır. Ve hayat en değerli hediyedir.

GENÇLİK PROJESİ

İşsizlik sadece Çayırovamız’ın değil ülkemizin de kronik bir sorunu olmaya devam ediyor.Gençlerimiz üniversite mezunu olsa dahi gelecek kaygısı taşıyor. Elbette kaderimize razı olmayacağız. Hayata geçireceğimiz “Gençlik Projesi” ile kurslar ve atölyeler açacağız. Hayata geçireceğimiz projelerde Çayırovalı gençleri istihdam edeceğiz. Bu projelerimiz gençlere iyi gelecek!

KENT MEYDANI

kent meydanları o kentin kişiliğini yansıtır. Ama Çayırovamız’da

böyle bir meydan yok maalesef. Gençlerin buluştuğu, yaşlıların

dinlendiği, cıvıl cıvıl kuş seslerinin yankılandığı bir meydan hepimizin

arzusu. Hizmete başlar başlamaz ilk hayata geçireceğimiz projemiz bu

olacak. Çayırova yeni “Meydanı”yla kıskandıracak bir güzelliğe kavuşacak.

İMAR SORUNLARI

İlçemiz bütün potansiyeline rağmen hakettiği yerde değil ne yazık ki... Çözülemeyen imar sorunları yüzünden bir çok mağduriyet yaşıyoruz. Söz veriyoruz: Çayırova’nın tüm imar sorunlarını çözeceğiz.

ÇOCUK EĞLENCE KÖYÜ

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız. Onlara sunacağımız her güzel alan, mutluluklarına mutluluk katacak. “Çocuk Eğlence Köyü Projesi” ile çocuklarımıza dünya standartlarında oyun ve eğlence alanları sunacağız. Çocuklarımız hem eğlenecek hem de öğrenecekler.

TOKİ KONUTLARI SORUNU

Çayırova’daki en önemli sorunlardan birisi de dönüşüm projeleri. Bu çalışmalarda birçok hak ihlalinin yapıldığına, konut sahiplerinin mağdur edildiğine tanıklık ediyoruz. Hizmete başlar başlamaz tüm bu sorunları masaya yatıracağız. Kimsenin mağdur edilmediği çözümler sunacağız.

ALT YAPI/ÜST YAPI DOĞALGAZ

Çayırovamız yaklaşık 20 yıl önce belediye kimliğine kavuştu. Biz o dönem kısıtlı imkanlarla birçok altyapı projesi gerçekleştirdik. Ne yazık ki, geçen süre içinde olanaklar artmasına rağmen altyapı sorunları

çözülemedi. Bu nedenle bölgemizdeki altyapı ihtiyaçlarını tüm detaylarına kadar belirledik. Ayrıca her mahalle için doğalgaz altyapı projeleri hazırladık. Artık Çayırova’da doğalgazsız ev kalmayacak. Hayata geçireceğimiz “Fiber Optik Kablo” altyapı çalışması ile tüm Çayırovalılar daha hızlı internet kullanma olanağı bulacak. Kaldığımız yerden  devam edeceğiz inşallah..

MEZARLIKLAR

llah! Mezarlıklarımız sevdiklerimizin aziz hatıralarını barındırır. Çayırova’daki tüm mezarlıkları yeniden düzenleyeceğiz. Tüm bakımları günlük olarak yapılacak... Kaybettiklerimizi rahmetle ve şükranla anacağız...

HER MAHALLEYE SABİT SEMT PAZARI

Hayata geçireceğimiz “Sabit Semt Pazarları Projesi” ile tüm Çayırova’nın bereketi artacak. Birçok Çayırovalı iş sahibi olacak. Taze meyve ve sebzeye ulaşmak kolaylaşacak. Esnafımızın yüzü gülecek.

Mutfaklara daha hesaplı alışveriş imkanı doğacak. Gençlerimize yeni iş olanağı yaratılacak.

KREŞLER

Özellikle çalışan kadınlarımız için müjdeli bir haberimiz var. Çalışan ve çocuk sahibi ailelerin çocuklarına okul öncesi eğitim ve bakım olanağı sunulacak. “Her Mahalleye Kreş Projesi” ile çocuklar güvenli ellerde

büyüyecek. Yaşıtlarıyla birlikte oynayarak sosyalleşecek. Çocuklarımızın geleceği emin ellerde olacak.

ENGELLİLER PROJELERİ

Engellilerimizi de unutmadık elbette. Tüm Çayırova’nın cadde ve sokaklarını engelli vatandaşlarımızın rahat edeceği ulaşım alanlarına çevireceğiz. Çayırova’da engelliler için engel kalmayacak. Hayata geçireceğimiz projelerde engellilerimizi istihdam ederek onları iş hayatına katacağız. Sosyal alanları onlara uygun olarak

tasarlayıp hayatlarını kolaylaştıracağız.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ VE İŞSİZLİK

Evet bütün bu projelerle amacımız Çayırova’yı gözde bir şehir haline getirmek. Yaşadığınız sorunları çözmek. Kentimizin değerini yükseltmek. Ancak en önemlisi bu projelerle insanımıza yeni iş olanakları yaratmak. Belediye bünyesinde kuracağımız “İşsizlik Çözüm Masası” ile hızlı ve ihtiyaca uygun çözümler üreteceğiz. Amacımız ekonomimizi güçlendirmek. Güçlü bir ekonomi bizi daha mutlu yapacak. Tüm projelerimiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki