Çayırova'ya Gençlik Merkezi Açılacak

14 Şubat 2015, Cumartesi - 12:18

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Gebze ve Darıca’nın ardından Çayırova’ya da gençlik merkezi açacaklarını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, 2011 Ekim ayında göreve geldiği Kocaeli’de bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. The Ness Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Engin Yaşar, Gençlik Hizmetleri İdari İşler Müdürü Bahri Tuğ, Gençlik Hizmetleri Tesisler Şube Müdürü Metin Çimli ve ilçe spor müdürleri katıldı.

ORANLARI YÜKSELTTİK

Kocaeli’de görev aldığı dönem boyunca sporcu ve müsabaka sayılarının ile milli sporcu sayısının arttığını dile getiren Çintimar, “Biz bu göreve gelmeden önce bu oranlar azdı. Bu oranları yavaş yavaş yükseltik. Daha iyi yerlere gelmek için çok çalışacağız. Bu toplantıyı biz daha önceki Amatör Kulüplerin toplantısıyla birlikte yapacaktık. Ancak bi mesaj alamadığımız için daha sonra yapmayı uygun gördük” dedi.

EN İYİ ÇALIŞMA ORTAMI

En iyi çalışma ortamını Kocaeli'nde bulduğunu ifade eden Çintimar, “Çok zorlu bir süreç geçirdik. Gençlik Spor Teşkilatı 2011'den itibaren Gençlik Hizmetleri ve Spor Teşkilatı oldu. Spor dışında da gençlerimiz için farklı projelerimiz yer alıyor. Darıca, Gölcük ve Gebze gençlik merkezlerimiz de açılacak. Başiskele, Karamürsel ve Çayırova'da da gençlik merkezi çalışmalarımız başlayacak" dedi.

MİLLİ TAKIMLARA 288 SPORCU

Milli takımlara şu ana kadar 288 sporcu verdiklerini ifade eden Çintimar, “Ulusal liglere katılan takım sayımız 41. Süper Lig'de 5 takımımız mücadele ediyor. Özel ve GHSİM'ne ait toplam 71 tesisimiz var. Bunun 40'ı müdürlüğümüze ait. Çoğu kişi bilmez ama kulüplerimize mali destek de sağlamaya çalışıyoruz. Engelli branşlarımıza da bu destek veriliyor. 3 yılda toplam 362 bin liralık bir katkı sağladık." dedi.

27 BİN GENÇ YARARLANDI

En yoğun faaliyetlerin okul sporları faaliyetleri olduğunu açıklayan Çintimar, 2011'den beri bu faaliyetlerin masraflarını kurum olarak karşıladıklarını belirtti. Uluslar Arası Gençlik Merkezi'nin faaliyetlerinden memnun olduğunu ifade eden Çintimar "Gençlik merkezlerimizden 27 bin gencimiz faydalandı. Gençlik merkezinde sadece spor değil, bir çok faaliyet ücretsiz olarak yapılıyor" dedi.

CEPHANELİK BÖLGESİNE OTEL

Çintimar olimpiyatlara sporcu yetiştiren bir ilde müdürlük yaptığını belirterek "Ülkenin en başarılı sporcuları 2016 ve 2020 olimpiyatlarına ilimizde hazırlanıyor. Kısacası ülkemizin gözbebekleri burada. konaklıyor, maaş alıyor ve çalışıyor. Bu arada 110 yatak kapasiteli bir otel de cephanelik bölgesinde yapılması planlanıyor. Başarılı sporcularımız bu otelde eğitimlerini sürdürecek" diye konuştu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki