“Çekim Merkezi Olamazsak, Esnaflar Gelişemez”

Çayırova Belediye Başkan Adayı Timur Koç, Özgürlük ve Atatürk Mahallesi esnafını tek tek dolaşıp, gerçekleştireceği projeler hakkında bilgiler verip onlardan destek istedi.
29 Aralık 2013, Pazar - 20:00

Koç’un esnaf ziyaretlerine ilçe Başkanı Rasim Meriç, kadın kolları başkanı Türkan Kılıç, ilçe yöneticileri,  Koç’un eşi ve belediye meclis üyesi aday adayları da katıldı. Geçmişte kendisi de esnaf olan Koç’a esnaflar samimimi davranışı gözden kaçmadı.

 

KISIR DÖNGÜ SÜRER

Adnan Kahveci ve Aşık Veysel Caddesi esnafının tamamını gezen CHP adayı Timur Koç, göreve geldiklerinde başta  Çayırova sınırlarının yeniden belirlenmesi,  ulaşım ve trafik sorunu,  bölgenin çekim merkezi haline getirilmesi gibi gerçekleştirilecek hizmetler  ile esnafların sıkıntılarının çözümüne  öncelikle nasıl destek olunacağını anlattı.

Timur Koç, Çayırova’nın çekim merkezi olmadan, sadece bölge esnafı değil, dışardan da insan akışının sağlanmaması durumunda esnafların kalkınmasının zor olacağına dikkat çekti. Koç, “Bölgemizde kendi içine kapalı yaşayan ilçelerden biriyiz.  Alışveriş için Çayırova’ya gelip giden yok. Bölgemizdeki işletmelerde çalışanlarda hem bölgemizde oturmuyor hem de esnafımıza katkı sunmuyor. Nedeni ise, Çayırova’nın cazip hale getirilememiş olmasıdır. Bölgede yaşayanlar ile esnaflarımızın ticareti geliştirmeleri mümkün değil. Kent çekim merkezi haline getirilebilirse, en başta esnafımız kalkınır ve gelişir”dedi.

FIRSAT İSTEDİ

Göreve geldiklerinde, uygulayacakları projeler ile esnafında yüzünü güldüreceklerini vurgulayan Koç, esnaflardan kendilerine 30 mart’ta fırsat verilmesini istedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki